Populární německý kriminální seriál Big Ben měl premiéru počátkem roku 1996, avšak i dnes, po více než pětadvaceti letech, se při každé repríze těší velké oblibě televizních diváků. Hlavní roli komisaře Bena Berghammera ztvárnil německý herec Ottfried Fischer a jeho policejní kolegyni Sabrinu Lorenzovou si zahrála Katerina Jacob. Jak dnes představitel svérázného Bena vypadá a proč se již herectví nevěnuje?

Německý herec a humorista Ottfried Fischer se narodil se 7. listopadu 1953 a vyrůstal na statku v Dolním Bavorsku, nedaleko hranic s Rakouskem a Československem. Po maturitě začal studovat na právnické fakultě, toto studium ale záhy předčasně ukončil a se svými přáteli založil divadelní spolek Hinterhoftheater.

Své první vystoupení jako humorista měl v roce 1989. Na jaře roku 1995 natočil první díl seriálu Big Ben (v originále Der Bulle von Tölz), který měl premiéru v lednu 1996. Celkově v letech 1995-2009 vzniklo 69 dílů, většina z nich byla natočena v bavorském městečku Bad Tölz.

Od roku 2003 jej diváci mohli vídat v další kriminálce jako Otce Brauna ve stejnojmenném seriálu, kde působil do roku 2014. Je nositelem několika prestižních německých cen, například Salzburger Stier (1985), Goldener Gong získal v roce 1997 společně s představitelkou Benovy matky Ruth Drexlovou a také prestižní ocenění rakouské televize Goldene Romy „Zlatá Romy“ (pojmenováno po slavné rakouské herečce Romy Schneidrové, která dosáhla celosvětového věhlasu).

Poslední film, ve kterém si zahrál větší roli, je Hanna Hellmann – Der Ruf der Berge z roku 2015. Kvůli Parkinsonově chorobě, kterou mu diagnostikovali v roce 2008, již v televizi příliš často nevystupuje, ale ruce do klína neskládá a občas se někde objeví. V loňském roce si střihl malou roli ve filmu Holy Spirit a vystoupil v několika televizních pořadech.

Od roku 1990 do 2006 byl ženatý s novinářkou Renatou Bairich, se kterou má dvě dcery. Od roku 2017 žije v Pasově, kde zdědil měšťanský dům po prarodičích. Na začátku června 2019 se zúčastnil generální audience u papeže Františka v Římě. V červnu 2020 se oženil se svou dlouholetou partnerkou Simone Brandlmeierovou (na snímku níže).

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR