Kanadsko-americká herečka a modelka Pamela Anderson se proslavila díky televiznímu seriálu Pobřežní hlídka. V 90. letech byla považována za sexuální symbol, jako modelka se objevila také v časopise Playboy. Od dob její role mladé plavčice C. J. Parker ušla herečka velmi dlouhou cestu, která nebyla vždy jednoduchá, hlavně co se vztahů týče. 

Pamela Anderson se narodila 1. července 1967 v kanadském městě Ladysmith v Britské Kolumbii. Po absolvování střední školy v roce 1985 se přestěhovala do Vancouveru, kde navštěvovala kurzy fitness a poté začala pracovat jako instruktorka ve fitness centru. V roce 1989 si nechala chirurgicky zvětšit poprsí. V témže roce navštívila utkání kanadského fotbalu, kde byla náhodně zobrazena na velké obrazovce, což přitáhlo pozornost pivovaru, jehož značku měla Pamela na tričku. Za pár měsíců si ji najali jako reklamní modelku a propagátorku značky. O pár měsíců později již byla poprvé na obálce slavného Playboye a odstartovala kariéru snů.

V roce 1990 se přestěhovala do Los Angeles a o rok později zažila svůj televizní debut v seriálu Kutil Tim (1991), kde si zahrála Lisu, asistentku z pořadu Tool time. O rok později si získala pozornost diváků z celého světa díky roli plavčice C.J. Parker v seriálu Pobřežní hlídka, kde účinkovala do roku 1997.

Ve filmu se poprvé objevila v roce 1994 ve snímku Raw Justice. Brzy poté se seznámila s bubeníkem kapely Mötley Crüe Tommym Lee, kterého si v únoru 1995 vzala. Při natáčení filmu Barb Wire bohužel potratila a manželé se prvního dítěte dočkali 5. června 1996, kdy se jim narodil Brandon Thomas Lee. 29. prosince 1997 se jim narodil druhý syn Dylan Jagger Lee. O dva měsíce později podala Pamela žádost o rozvod, když ji její manžel fyzicky napadl. Tommy Lee byl odsouzen k šesti měsícům vězení.

Na podzim 2001 začala randit s Kidem Rockem, se kterým se zasnoubila a dokonce i otěhotněla. Bohužel již podruhé potratila. V roce 2002 se Pamela nakazila žloutenkou typu C, když při tetování použila stejnou jehlu jako její ex-manžel Tommy Lee. V roce 2003 ukončila svůj vztah s Kidem Rockem a začala si se zpěvákem kapely Limp Bizkit Fredem Durstem. Jejich vztah ale neměl dlouhého trvání a koncem roku se opět vrátila ke Kidovi. V roce 2004 Pamela oznámila, že pověsí hereckou kariéru na hřebík a bude se věnovat rodině a psaní knihy. V roce 2006 se po několika rozchodech rozhodla pro svatbu s Kidem Rockem, znovu otěhotněla, avšak stejně jako o deset let dříve během natáčení potratila.

V roce 2007 se manželství s Kidem Rockem rozpadlo a Pamela začala randit s Rickem Salomonem, kterého si téhož roku vzala. Manželství však vydrželo pouhé dva měsíce. Nebyla by to ale Pamela, kdyby to se Salomonem nezkusila i podruhé, v roce 2014 se opět vzali, aby se o rok později rozvedli. Popáté se provdala na počátku letošního roku za filmového producenta Jona Peterse (75), se kterým se nakonec rozvedla po dvanácti dnech od sňatku. Peters tvrdí, že jej využila ke splacení svých dluhů.

View this post on Instagram

🌸

A post shared by Pamela Anderson 🌸 (@pamelaanderson) on

V roce 2016 se naposledy objevila v Playboyi, na jehož obálce zazářila celkem čtrnáctkrát. O rok později si střihla malou roli ve filmu Pobřežní hlídka a v roce 2018 ji diváci viděli před kamerou naposledy ve snímku Nicky Larson: Agent amatér. Aktuálně se věnuje své rodině, boji za práva a ochranu zvířat a podporu veganů. Na žádném větším televizním projektu nyní nepracuje, ale pořád vypadá skvěle.

Pamela Anderson dnes, FOTO: Profimedia
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz