Před pětačtyřiceti lety byl natočen oblíbený dobrodružný snímek Páni kluci (1975). Premiéru měl o rok později a to 1. března 1976. Film byl volně inspirován romány Marka Twaina a zapsal se do srdcí mnoha českých diváků. Co dnes dělají představitelé hlavních hrdinů?

Magdalena Reifová (56 let) – Blanka

Neobyčejně talentovaná Magda Reifová, kterou můžeme znát především jako usměvavou Majdu z Kouzelné školky (1999), je českou herečkou, zpěvačkou a moderátorkou. Reifová je žena mnoha zájmů. Jinak tomu nebylo ani předtím, než se z ní stala známá osobnost. Chybělo málo a Reifová by se dala na zcela jinou životní cestu – uvažovala o studiu archeologie.

Svůj debut u filmu zažila již jako malá. Zprvu se jednalo o velmi malé role, později však přišly role větší, jako např. Blanka v rodinném snímku Páni kluci (1975) nebo Magda v komedii Brácha za všechny peníze (1978). Reifová je velmi aktivní – objevuje se v divadlech, působí jako moderátorka a dabérka, ale také jako tanečnice a zpěvačka. Naposled jsme ji mohli vidět v televizním filmu Stín smrtihlava (2012) a pravidelně se s ní setkáváme v Kouzelné školce (1999).

Magdalena Reifová a Michael Dymek, bývalé dětské hvězdy filmu Páni kluci se po letech potkali v roce 2018, FOTO: Profimedia, Starhunter – ČEF

Michael Dymek (58 let) – Tomáš

Posledním a tím nejdůležitějším členem dětské party kamarádů je pochopitelně uličník Tomáš. O roli Tomáše se postaral Michael Dymek. Jedná se o dalšího herce, kterého lze zařadit mezi herce dětských rolí. Do snímku Páni kluci (1975) byl vybrán díky tomu, že se „uměl dobře hýbat“ – tvůrci filmu potřebovali fyzicky zdatného kluka. Dymek v té době navštěvoval základní školu se sportovním zaměřením, kde se věnoval gymnastice, což mělo velký vliv na obsazení do role Tomáše. Úspěch filmu Páni kluci (1975) a herecký výkon Dymka vešel téměř ihned do povědomí diváků.

Není tedy žádným překvapením, že se o rok později dočkává další role, tentokrát v televizním snímku Posel dobrých zpráv (1976), kde se objevil jako Cvoček. Za zmínku stojí seriál Tajemství proutěného košíku (1977), ale také rodinný snímek Leť, ptáku, leť! (1978). Výraznější role pak přichází až o rok později ve filmu Indiáni z Větrova (1979), kde ztvárnil postavu Přemka. V tomto snímku si mimo jiné zahrál opět s Petrem Voříškem, se kterým se poprvé setkal u filmu Páni kluci (1975). Dymkova herecká kariéra pokračuje až do 80. let, kde však také záhy končí a herec emigruje spolu se svou manželkou do západního Německa. Po necelých deseti letech se však opět vrací do Prahy. Roku 2014 se objevuje v seriálu Cirkus Bukowsky (2014) a poté hned v několika dalších seriálech – většinou jde však o epizodní role. Naposled jsme mohli vidět Dymka ve snímku Jan Palach (2018), kde se objevil jako řidič zásobovacího vozu JZD. Dnes se věnuje převážně managementu.

Petr Voříšek a Michal Dymek, FOTO: Profimedia, TEMP ML photo

Petr Voříšek (58 let) – Hubert

O roli sirotka Huberta, který se potuloval po okolí Levína, se postaral herec Petr Voříšek. Ačkoli má za sebou pan Voříšek vícero filmů, o jeho životě nevíme téměř vůbec nic. Jmenujme si proto alespoň několik jeho rolí, které následovaly po debutovém snímku Páni kluci (1975). Roku 1976 přichází dramatický snímek Ostrov stříbrných volavek, kde se Voříšek objevuje v roli Pavla.

Následujícího roku jej můžeme vidět v méně úspěšné komedii Talíře nad Velkým Malíkovem (1977) jako kluka s rádiem. Indiáni z Větrova (1979), seriál Die Magermilchbande (1979), Svítilo celou noc (1980) a Proč? (1987), to vše jsou další Voříškovy role. Svou hereckou kariéru zakončil roku 1993, kdy se ukázal ve filmu Krvavý román (1993) jako vyvrhel.

Jožku Vágnera si ve filmu Páni kluci zahrál Petr Starý, kterého si můžete pamatovat také například z pohádkové komedie Ať žijí duchové. P. Starý bohužel na podzim roku 2017 zemřel.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.