Herec, režisér a v neposlední řadě producent Vincent Navrátil se dal dohromady se svými kamarády Alexem Kolvou a Ondřejem Kubinou. Výsledkem jejich spolupráce je úspěšná televizní minisérie „Mužketýři“, kterou právě vysílá internetový portál Voyo. Přiznávají, že ji nenatočili proto, aby se líbila někomu jinému, ale především jim. A vyplatilo se to.

Ve Snídani s Novou tento týden společně prozradili, jak a proč vlastně tento seriál vznikl a proč se jmenuje Mužketýři: „My jsme přemýšleli nad nějakou slovní hříčkou. Napadli nás tři mušketýři, ale moderní. Není to o tom, že bojujeme s kordama, ale sami se sebou, s muži, s vnitřním já. Proto ten název „Mužketýři.“ Jednoho dne jsme se sešli, zavřeli se do baráku, čtyři dny jsme hráli kulečník a psali. Koronavirus nás dokopal k tomu, že už nemáme peníze, tak jsme se rozhodli investovat do seriálu.“

Z reálného života

Na otázku, o čem vlastně „Mužketýři“ jsou, spontánně odpověděli: „Seriál je primárně o tom, co se nám událo, je to taková sonda do našich životů, příběhy, které se staly nám nebo kolem nás. Je to trošku nafouklý nebo umírněný, aby nás to moc nebolelo, ale je to reálný život, Především je o tom, co ženská dokáže udělat s chlapama. Je to neuvěřitelná síla.“ Upřesnili také žánr, podle nich je to tragikomedie i horor. Nejvíce si pochvalují, že si vše mohli dělat po svém, a proto je to takové „punkové a undergroundové“. „Není to žádný kalkul, nechceme to primárně dělat pro nějakou demografickou cílovou skupinu nebo pro nějakou televizi,“ zdůraznili.

Tajemství úspěchu

Velký úspěch minisérie, kterou právě vysílá internetový portál Voyo, spočívá v tom, že se všichni tři podíleli na každé fázi a společně dělali všechno: napsali ji, zprodukovali, natočili a také si v ní zahráli. „Na každé z nich nám záleželo. My jsme si natočili seriál, kterému věříme, dělali jsme to pro sebe a z lásky, netočili jsme proto, aby se to líbilo někomu jinému, ale chtěli jsme, aby se líbil nám.“ A v neposlední řadě bylo důležité, že společně s nimi se na celém projektu podíleli i jejich spolužáci z konzervatoře a kamarádi, navíc zadarmo.

Rozhodně ale nejde o žádnou studentskou recesi, jak tomu často bývá. „Mužketýři“ totiž umí oslovit publikum tragikomickými příběhy, které leckdo zažil. Jeden z nich například zachycuje scéna, kdy zamilovaný mladík zorganizoval romantickou večeři pro svoji dívku, tajně jí koupil luxusní zásnubní prsten a když se jí natěšeně zeptal: „Vezmeš si mě?“, ona mu odpověděla: „NE“.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz