Předminulý týden spatřila světlo světa poslední epizoda The Walking Dead, není však důvod ke smutnění, protože, jak už jsme po pěti letech zvyklí, konec deváté série TWD znamená začátek nové série jeho mladšího brášky, spin-offu Fear The Walking Dead. (Tento rok se oba seriály nestřídají přímo, vysílání FTWD je posunuto až na červen kvůli poslední sérií Hry o trůny, se kterou by Fear sdílel vysílací čas. Důvod odsunutí na červen je tedy zcela zřejmý.)

Přesné datum vysílání první epizody je 2. června 2019, trailer jsme měli možnost shlédnout minulý týden. Celý internet je plný spoilerů (to, že se v seriálu objeví Dwight, není už žádným tajemstvím) a spekulací a některé z nich jsou obzvláště zajímavé. Třeba jako ta, že nám tvůrci v páté sérii nadělí zcela nový typ chodce, a že se máme na co těšit.

Na AMC Network Summit, který se konal 8. dubna, se k tomuto tématu vyjádřil jeden z tvůrců našeho mrtvého světa, Ian Goldberg: „Bude tam zvláště jeden chodec, …musím na to jít opatrně. Řekněme jen, že tenhle chodec nám otevře celou škálu možností, jak dál nakládat s dějem,“ později ještě dodal: „Najednou se ocitnou (skupina) na zvláštních místech a kolem nich se budou dít nejrůznější záhadné věci.“

Odpověď na to, jak záhadné věci mohou být, jsme mohli najít v samotném traileru na pátou sérii. V traileru můžeme vidět, jak skupina přeživších přichází k autům, které přehrazují cestu. Auta jsou pokryta nejen nápisy „Danger keep out“, ale i cedulemi s varováním před radioaktivitou. Stejně tak trailer obsahuje střih na člověka se zbraní v ruce v ochranném hábitu.  A tak vznikla teorie o zmutovaném chodci, kterou na WonderConu do velké míry potvrdili opět sami tvůrci.

„Sami jste viděli ty cedule…možná jsou to ti nejnebezpečnější chodci, kterým zatím čelili. Můžou jim ublížit nejen kousnutím.“

S radioaktivitou jsme se mohli setkat už v osmé sérii samotného TWD, přesněji v epizodě, kdy Shiva zachránila Carol, Ezekiela a Jerryho. Nejeden fanoušek se zajímal o význam sudů, na které měla kamera samostatný záběr, avšak tvůrci se rozhodli dál se jimi nezabývat. Snad mělo jít o další z mnoha cross-overů mezi dvěma seriály.

Na to, jak přesně budou tihle chodci znetvořeni, jak moc nebezpeční budou a jak si s nimi Morgan a ostatní poradí, nezbývá než počkat do června. A mezitím si vyplnit čas třeba jinými chodci, třeba těmi bílými, a to od 14. dubna, jak jistě už ví i ti, kterým je to úplně jedno.

 Co myslíte vy, jak by mohl nový zmutovaný chodec vypadat? Bude nebezpečný pouze samotnou radioaktivitou, nebo se tvůrci pustí ještě dál a vylepší jej? A jak se s nimi vypořádá naše skupina přeživších?

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz