Tak nám zůstali čtyři. Prožíváme s nimi každou bitvu, modlíme se, aby ta krev, kterou jsou potřísněni, nebyla jejich. Máme rádi, když se rozchází, protože příběh bude obohacen více dějovými linkami, stejně tak ale milujeme jejich setkání, ať už jsou spojenci nebo soupeři. Björn, Ubbe, Hvitserk a Ivar. Co jsou ale zač pod vousy, copánky a výstrojí?

1. Björn Ironside alias Alexander Ludwig

Zdroje: Pinterest saved by Jen McKee, Pinterest saved by Pierre Jacquemond

Nejstarší syn Björn v podání kanadského 26letého herce Alexandera má ze všech synů tu nejznámější tvář. Před kameru se postavil poprvé ve svých 9 letech, kdy dělal reklamu snů, a to na hračky k filmu Harry Potter a tajemná komnata. Od roku 2000 prošel několika menšími rolemi, až v roce 2007, ve svých 13 letech, dostal hlavní roli ve filmu Probuzení tmy. Film patří sice ke slabším fantasy snímkům, pro Alexandra byl ale zlomový. V roce 2009 získal další hlavní roli ve filmu Útěk na horu čarodějnic po boku Dwayna Johnsona.

Ve dvaceti letech se svezl na vlně populární teenagerovské vyvražďovačky Hunger Games (2012), kde ztvárnil roli Cata, za kterou získal cenu Teen Choice Award jako nejlepší padouch a dále byl oceněn spolu s Jennifer Lawrence a Joshem Hutchersonem filmovou cenou MTV za nejlepší souboj.

I když se odmala pohyboval v prostředí továrny na sny, rozhodl se pro studium divadelního herectví na Univerzitě Jižní Kalifornie. S věkem se mění i žánr jeho filmů a myslím, že jsme všichni vděční za jeho ztvárnění neporazitelného BjörnaVikingů, ke kterým se připojil v role 2014.

2. Ubbe alias Jordan Patrick Smith

Zdroje: Tumblr: sarlvikingsfanpage, Pinterest saved from Angestics Fra

Ubbe je sice Ragnarův druhorozený syn, avšak Jordan je ve svých 30 letech nejstarší ze svých hereckých bratří. Narodil se ve Skotsku, ale v roce 2003 se s rodinou přestěhoval do Austrálie, kde také začala jeho herecká kariéra. Po střední škole začal navštěvovat kurzy herectví a jedna z jeho prvních rolí byla postava surfaře v australském seriálu H2O: Stačí přidat vodu. V roce 2009 mu byla nabídnuta role v australské soap opeře Neighbours, kde působil až do roku 2012 a tvůrci dokonce změnili původ jeho postavy kvůli Jordanovu skotskému akcentu.

Před Vikingy jsme Jordana mohli zahlédnout ještě ve filmu Nezlomný (Unbroken, 2014) a v historické minisérii z produkce BBC Vykázáni (Banished, 2015), která se odehrává v drsném roce 1787 v Austrálii, kde tehdejší britská kolonie sloužila jako místo pro odsun trestanců.

Když se v roce 2016 rozhodl připojit k slavné vikingské sérii, žil stále v Austrálii. O roli ale velmi stál a skutečně byl na konkurz pozván. Nyní se můžeme jen těšit z toho, jak to dopadlo.

3. Hvitserk alias Marco Ilsø

Zdroje: Pinterest: saved by Jenny Anderson, Instagram: Marco Ilso

V seriálu si mají být nejblíže bratři Ubbe a Hvitserk, v reálu je ale nejsilnější bratrské spojení mezi Marcem (Hvitserk) a Alexem (Ivar), kteří jsou nejen stejně staří, ale pochází také oba z Dánska. Avšak stačilo málo a 24letý herec Marco Ilsø se stal profesionálním fotbalistou stejně jako jeden z jeho starších bratrů, Ken Ilsø. Narodil se do rodiny sportovců a dlouho bylo jeho snem hrát profesionálně, osud ho ale nasměroval jinou cestou.

Zajímavé je, že herectví nikdy nestudoval a vše se naučil sám. Právě tato přirozenost mu v jeho 13 letech přinesla jeho první a hlavní roli v dánském rodinném seriálu Mikkel og guldkortet (2008). Následovaly vedlejší role v dánských filmech, až v roce 2016 přišla šance na roli syna slavného Ragnara Lothbroka. Snad i díky svému dánskému původu udělal na tvůrce dojem a nyní jej známe jako statečného Hvitserka.

4. Ivar the Boneless alias Alex Høgh Andersen

Zdroje: Tumblr: alexhoghsource, Instagram: vintugo

Nakonec tu je milovaný i nenáviděný Ivar v podání, jak již bylo zmíněno, 24letého dánského herce Alexe Høgh Andersena. Ve 12 letech začal navštěvovat divadelní školu Eventyrteatret, kde se naučil nejen základy herectví, ale i disciplíně, soustředění a spolupráci. Zde si také zkusil své první role, často v muzikálově orientovaných hrách. V 17 letech se začal více soustředit na rozdíl mezi divadelním a filmovým herectvím. Snad to rozhodlo o jeho dalším kroku přihlásit se na Filmová a mediální studia na univerzitě v Kodani.

V televizi se poprvé objevil v sérii Vánoční kalendář, která je tradiční v nordických státech. Tvoří ji 24 epizod, které se začínají vysílat prvního prosince a končí na Štědrý večer. Ztvárnil zde chlapce Williama, který se zamiloval do ducha. Za tuto roli získal cenu TV Rising Star of the Year za rok 2013.

Možná byste to do něj neřekli, ale pokud zrovna není v roli krvežíznivého Ivara, rozvíjí Alex svého uměleckého ducha a nejraději tráví svůj volný čas focením.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz