12. května by měla vyjít první epizoda chystaného seriálu Patrick Melrose. Bude se jednat o minisérii o pěti dílech. Každá epizoda bude vykreslovat život Patricka Melrose a bude adaptací stejnojmenné částečně autobiografické knižní série Edwarda St. Aubyna.

Hlavním tahákem se ne zcela překvapivě stal herec Benedict Cumberbatch, kterého určitě není třeba představovat. Už jsme si tak nějak zvykli, že poslední dobou se uplatňuje jako představitel rozervaných a často nepříjemných mužů. Jako například Sherlocka za stejnojmenného seriálu, Doctora Strange, Thomase Eddisona a dalších. Jenže všechny tyto postavy měly svoje špatné povahové vlastnosti vykompenzované měrou výjimečnosti (nejčastěji geniálnosti), u Patricka Melrose něco takového nehrozí.

Zdroj: http://www.imdb.com/title/tt6586318/mediaviewer/rm2562415616

Patrick je velký narcista, schizofrenik a alkoholik se sebevražednými sklony. Vypráví nám
o svém dětství, které prožil pod bedlivým dohledem svého despotického otce, jedná se tedy o jakousi retrospektivu. V průběhu děje Patrick dospívá a my se dočkáme Patrickova problémového dospívání, až po dospělost strávené pod vlivem návykových látek a následné nesnadné cestě ke střízlivosti.

A díky tomu, že sledujeme život jednoho muže, nezůstaneme jen na jednom místě, ale budeme se přesouvat s hlavní postavou. Dočkáme se tak jihu Francie v 60. letech, New Yorku let 80. a Británie na přelomu letopočtu.

Oficiální trailer:

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz