Ve věku 54 let zemřel britský herec Paul Ritter. Zahrál si například ve filmu Harry Potter a Princ dvojí krve či seriálovém hitu od stance HBO Černobyl.

Britského herce Paula Rittera má většina diváků nejspíše spojeného s rolí sovětského technika Ďatlova v seriálu Černobyl, kde proslul zejména se svou hláškou komentující hodnotu radiace „Not great, not terrible“. Zahrál si i ve filmu Harry Potter a Princ dvojí krve, kde ztvárnil postavu Eldreda Worpla.

Ritterovi bylo pouhých 54 let, když toto pondělí zemřel kvůli nádoru na mozku. Tato smutná novina byla potvrzena jeho agentem, který pro web deadline.com potvrdil, že herec zemřel pokojně ve svém domě obklopený svou manželkou a dvěma syny.

Ritterův agent také v úterý dodal: „S velkým smutkem potvrzuji, že Paul Ritter včera v noci zemřel. Zemřel pokojně doma, když byl se svou manželkou Polly a syny Frankem a Noahem. Bylo mu 54 a trpěl mozkovým nádorem. Paul byl velmi talentovaný a schopný herec, který si zahrál široké spektrum rolí jak v divadle, tak před kamerou. Byl velmi inteligentní, milý a byla s ním zábava. Bude nám velmi chybět.“

Paul Ritter si zahrál ve filmech i divadlech jak v Británii, tak v USA. Mezi jeho nejznámější počiny patří Harry Potter a Princ dvojí krve, bondovka Quantum of Solace (kde si zahrál Guye Hainese) a minisérie od HBO Černobyl.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Tery Jobová
Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.
Podělte se o svůj názor: