Herec, moderátor, dabér a divadelní režisér Pavel Trávníček odstartoval svou hereckou kariéru v roce 1973 v pohádce Tři oříšky pro popelku od režiséra Václava Vorlíčka. Role mladého prince byla jeho první hereckou zkušeností, v dalších letech se však pro něj stala charakteristickou, protože byl obsazován hlavně do televizních pohádek. Herec právě slaví 70. narozeniny, jak šel s tímto oblíbeným mužem českého filmu čas?

Pavel Trávníček se narodil 26. října 1950 v Konici u Prostějova. Vystudoval brněnské JAMU a brzy po škole začal hrát v Divadle bratří Mrštíků v Brně. Později působil v Divadle E. F. Buriana a od roku 1982 v Městských divadlech pražských, ABC, Rokoko a Komedie.

Do diváckého povědomí se zapsal rolí prince v pohádce Tři oříšky pro Popelku. Díky jeho moravskému dialektu ho však tehdy nadaboval Petr Svojtka. Roli královského dědice si zopakoval také ve filmech Klaním se, měsíci, O štěstí a kráse nebo Třetí princ.

Za svou dlouhou kariéru se objevil ve velkém množství dalších filmů, z těch nejznámějších jmenujme například Vnitřní zrak, Kukačka v temném lese nebo Sen o krásné panně. Naposledy se podílel na natáčení rodinného filmového muzikálu Andílci za školou, jehož premiéra je kvůli současné epidemiologické situaci v nedohlednu.

Kromě filmu působil také v televizi. Společně se Sabinou Laurinovou v letech 1998 až 2004 moderoval televizní pěveckou soutěž Do-re-mi. Zde se seznámil se svou čtvrtou manželkou Monikou Fialkovou (na snímku níže). První manželkou Pavla Trávníčka byla herečka Simona Stašová, druhou baletka Eva Štefková a třetí provozní divadla Skelet Lucie Vrbová.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pavel Trávníček official (@paveltravnicekofficial),

Trávníček se často objevuje také v seriálech, jmenujme například Přítelkyně z domu smutku, Vyprávěj, Gympl s (r)učením omezeným nebo Ohnivý kuře. Velmi dobře zvládá také roli dabéra, často svůj hlas propůjčuje světovým hvězdám jako Terence Hill, John Travolta, Alan Alda nebo Alain Delon.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pavel Trávníček official (@paveltravnicekofficial),

V letech 1990 až 1993 působil jako umělecký šéf Hudebního divadla v Karlíně. Založil vlastní uměleckou agenturu a v roce 1998 soukromé divadlo. Od roku 2008 vede Divadlo Pavla Trávníčka. Pavel Trávníček a Monika Fialková se vzali v roce 2015 po dvanáctiletém vztahu. V roce 2016 se jim narodil syn Maxmilián, který letos v prosinci oslaví čtvrté narozeniny.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pavel Trávníček official (@paveltravnicekofficial),

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz