Fanoušci seriálu Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu) určitě netrpělivě očekávali trailer na 6. sérii, vzhledem k tomu, že s poslední sezónou tohoto seriálu jsme se rozloučili již poměrně dávno, před dvěma lety. Na nový rok stanice BBC konečně zveřejnila oficiální trailer na šestou a zároveň poslední sezónu tohoto skvělého seriálu. 

Popis 

Tvůrcem seriálu je Steven Night a na režii se podílejí George Steel, Simon Dennis, Peter Robertson, Laurie Rose, Cathal Watters a Si Bell. Kromě toho má skutečně hvězdné obsazení, jako např. Cyliana Murphyho, Anyu Taylor Joy, Joea Colea (který svoji kariéru odstartoval díky teen seriálu Skins), Toma Hardyho a další skvělé herce. 

Pro ty, kteří neví, o čem seriál pojednává, jde o veleúspěšnou gangsterskou ságu, jejíž děj se odehrává v Birminghamu ve 20. letech minulého století. Hlavními protagonisty jsou členové rozvětvené rodiny Shelbyových, zakladatele obávaného gangu zvaného Peaky Blinders. Jejich jméno odkazuje na zvyk nosit žiletky na svých kloboucích, což mnohé napovídá. V seriálu se setkáte s krutou, krvavou a bezpochyby působivou kapitolou moderních dějin Velké Británie

Seriál je velmi oblíbený i mezi Čechy a Slováky. Momentálně si v žebříčku oblíbenosti na portálu ČSFD drží skvělých 91 %, je na 12. místě mezi nejlepšími seriály a obsadil 51. příčku nejoblíbenějších. Mně osobně se na seriálu (kromě jiného) líbí, že se drží pevně stanoveného počtu epizod na sérii, a to 6. Tolik se jich dočkáme i v následující řadě. 

Komu seriál doporučuji? 

Seriál je vhodný pro fanoušky britské historie, gangů, zbraní, pomsty, skvělé hudby, výborných hereckých výkonů, milovníky britského přízvuku, temného historického období, pomstychtivosti či komplikovaných rodinných vztahů. Kromě toho je plný akce, vražd, temna, ale i lásky a vášně. Očekávané závěrečné série bychom se měli dočkat někdy v tomto roce. Přesný datum ještě neznáme. 

Sledovali jste již Peaky Blinders? Jak se seriál líbí Vám? Těšíte se na následující sérii? Dejte nám vědět do komentářů a taky pravidelně sledujte náš web, aby Vám neunikla žádná z novinek ze světa filmů a seriálů. 

Zdroj: csfd.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Milujem filmy a seriály, ako inak. :) Keď je čas, zahrám si nejakú tú hru. Moja najobľúbenejšia hra je Zaklínač. Tiež si občas zahrám Crasha Bandicoota a Sims. Momentálne si užívam materskú dovolenku. :)