Program České televize bude na jaře velmi pestrý a mimo novinky v podobě detektivek se můžeme opět těšit na druhou řadu úspěšného pořadu Peče celá země, který byl u nás poprvé vysílán v roce 2020. Novinkou bude pořad pro malé i velké, a to Cukrárna u Josefa, kde porotce z Peče celá země, Josef Maršálek, předvede své umění s malými pomocníky.

Peče celá země

Již podruhé představí Česká televize fenomén všech kulinářských soutěží. Po úspěšné první řadě pořadu, jehož finále sledovaly téměř dva miliony diváků, se na obrazovkách na jaře 2022 objeví nový tucet soutěžících. Výrobky bude se známým cukrářem Josefem Maršálkem tentokrát hodnotit blogerka, lektorka cukrářských kurzů, spisovatelka a velká milovnice makronek Míša Landová. Moderování se opět chopili Tereza Bebarová a Václav Kopta. „Po úspěchu premiérové řady se nám přihlásilo čtyřikrát víc zájemců, na konkurz jsme tak pozvali třikrát více lidí než při první sérii,“ říká vedoucí dramaturg Martin Poláček s tím, že největší zájem o účast v soutěži byl z Jihomoravského a Moravskoslezského kraje. I nová řada ukáže tradiční rodinné recepty, technologické fígle a kreativitu účastníků. I když někomu možná přijde zadání náročnější, atmosféra zůstává v soutěžním stanu stejně laskavá a přátelská.

Peče celá země, FOTO: © Mikuláš Křepelka, Distr. Česká televize

Cukrárna u Josefa

Známý pekař a cukrář Josef Maršálek s pomocí svých malých „učedníků“ v každém dílu cyklu chystá jedno pekařské nebo cukrářské „menu“, které spolu připraví, nazdobí a odprezentují. Děti se aktivně podílejí na procesu pečení, dozvídají se nejen recepty, ale také zajímavé informace o koření, rostlinách nebo historii. Hlavní myšlenkou však je, že mlsat se dá nápaditě i zdravě. Recepty pracují s minimálním množstvím cukru, nabízejí alternativy v podobě medu, či ovoce. Zároveň je vždy dán důraz na motto, které formou rýmu poukazuje na nutnost sportu a pohybu. Například „Mlsám med – běhám hned!“ nebo „Nejprve chvilku zvedám činky, potom baštím palačinky“. Pořad bude Česká televize vysílat na Déčku.

Zdroj: Česká televize

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA