Tomáš Lipský je mladý talentovaný filmař, který pochází z rodiny Lipských, jenž výrazně zasáhla do tuzemské kinematografie. Diváci si jistě vybaví jeho dětskou roli v pohádce Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko či na drzého Pepíčka z filmů Kameňák od Zdeňka Trošky. S profesionálním herectvím však dále nepokračoval. Co dnes tento mladík dělá?

Tomáš Lipský se narodil 16. dubna 1990 v Praze. Hercem se jako dítě nestal náhodou, pochází z rodiny úzce spjaté s filmem. Jeho otec Dalibor Lipský se od 80. let živí jako filmový a seriálový střihač. Jeho dědečkem není nikdo jiný, než slavný režisér Oldřich Lipský (Adéla ještě nevečeřela, „Marečku, podejte mi pero!“, Tři veteráni a mnoho dalších). A nesmíme zapomenout ani na jeho prastrýce, kterým byl vynikající herec Lubomír Lipský (Šest medvědů s cibulkou, Čtyři vraždy stačí drahoušku, Bobule,…).

Výborně rozjetá herecká kariéra však u Tomáše Lipského prozatím nepokračuje. Kromě čtyř dílů Kameňáku a pohádky Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko se před kamerou objevil pouze ve třech studentských filmech.

Od doby, kdy ztvárnil v Kameňáku drzého Pepíčka Nováka však uplynula již velká řádka let, dnes je z něj urostlý mladý muž, který si díky své vizáži přivydělával také modelingem. Před lety dokonce fotil pro světoznámé značky. Modeling ale není jeho hlavní profesní cestou.

Posledních 10 let studoval kinematografii, nejdříve na Vyšší odborné škole filmové v Písku, poté na FAMU v Praze obor kamera. Studium loni úspěšně zakončil získáním titulu MgA (Magistr umění). Nyní se tedy převážně pohybuje na opačné straně objektivu. V rámci studií natočil, zrežíroval a napsal scénář k několika filmům a během studia na FAMU měl příležitost získat více zkušeností v zámoří na Chapman University v Kalifornii.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR