Letos je to deset let od začátku jednoho z nejúspěšnějších seriálů všech dob – Perníkový táta (Breaking Bad). Seriál, který si vysloužil několik ocenění a v roce 2013 byl hned po Hře o trůny druhým pirátsky nejstahovanějším je již bohužel za námi, ale to se nedá říct o životě jeho hvězd. Pojďme se podívat, jak si dnes vedou. Pozor, článek obsahuje spoilery.

1Bryan Cranston (Walter White)

www.variety.com

Cestu od učitelského páprdy po drogového barona zahrál Bryan skvěle a vysloužil si za to dokonce čtyři ceny Emmy za nejlepšího hlavního herce a také Zlatý globus. Pro Bryana nebyl Perníkový táta konec a dále se úspěšně věnuje herectví. Mohli jsme ho zahlédnout v seriálu Jak jsem poznal vaši matku, filmu Proč zrovna on? a mnoho dalších. V roce 2015 byl dokonce nominován na Oscara za hlavní roli ve filmu Trumbo. Dále hrává v divadle, za což je také oceňován nedávno společně s jeho dobrým parťákem Aaronem Paulem spojili síly s Omaze a za účelem vybírání peněz na charitu vytvořili akci, kde  člověk, který přispěl nejvíce mohl přijet a s Bryanem a Aaronem si ve slavné dodávce ze seriálu uvařit snídani. Bryan je velký vtipkař a několikrát to již dokázal. Například, když přišel na comic con s gumovou maskou Waltera Whita. V osobním životě se mu také daří, s manželkou Robin Dearden mají dceru Taylor.

2Aaron Paul (Jesse Pinkman)

www.tribunecontentagency.com

Aaron žije na rozdíl od Jesseho spořádaný život a po Perníkovém tátovi jeho kariéra směřuje stále výš a výš. Za Perníkového tátu byl třikrát oceněn cenou Emmy a jednou nominován na Zlatý globus. Aaron si zahrál hlavní role ve filmu Need for speed, seriálu The path, dále dabing v Bojack Horseman a role ve čtvrté sérii Black mirror. Má se dokonce objevit v seriálu Westworld. Dnes má manželku a letos se mu narodila dcerka. Spolu s Bryanem Cranstonem jsou skvělí přátelé.

3Anna Gunn (Skyler White)

www.usmagazine.com

Jako Walterova žena, která se později ukázala jako o nic lepší, než Walt si Anna vysloužila dvě ceny Emmy. Dnes se bohužel ukazuje pouze v menších rolích v seriálech, jako jsou Gracepoint, Myšlenky zločince, nebo Robot chicken. O to více času může věnovat svým dvěma dcerám, které má se svým bývalým manželem Alastairem Duncanem.

4Dean Norris (Hank Schrader)

www.independent.co.uk

Hank Schrader, člověk, který dokázal odhalit Heisenberga, ubránit se dvojčatům zabijákům a sesbírat hodně pěkných kamenů, tedy pardon, minerálů. Dean dnes pokračuje ve své kariéře a daří se mu jako nikdy. Hrál ve filmu Get the gringo, ale také si ho jistě pamatujete ze seriálu Pod kupolí, nebo Teorie velkého třesku. Ale i mimo hereckou kariéru byl velice úspěšný. Věděli jste, že chodil na Harvard, nebo, že je hercem již 37 let? Od roku 2001 má za manželku Bridget norris.

5R. J. Mitte (Walter White Jr.)

www.thewealthrecord.com 

Walterův a Skyleřin syn postižený mozkovou obrnou, nebo (jak fanoušky často označován) snídaňový král se R. J. dost proslavil. V roce 2014 se stal tváří kampaně Lived in Spring a začal se objevovat na billboardech, autobusech a zastávkách. Stejně jako jeho postava v Perníkovém tátovi trpí mozkovou obrnou, ale ne v takovém rozsahu jako Walter Jr. Dále hrál v několika filmech a seriálech a také dostal už pár rolí, ve kterých jeho postava nemá obrnu ani jinou podobnou nemoc. Ve volném čase se věnuje propagování podpory a informování veřejnosti o jeho nemoci a problémech jako je šikana.

6Bob Odenkirk (Saul Goodman)

www.hollywoodreporter.com

Právník, u kterého kromě zachraňování krku zločincům víte, že zná chlapa, co zná chlapa, který se bavil s kadeřníkem bratra člověka, který Vám zařídí falešné doklady. Bob si od světa Perníkového táty příliš neodpočine, protože je od roku 2015 hlavní hvězdou jeho spin-offu Volejte Saulovi, který stále vydává nové série a který odhaluje více z minulosti Saula a za který byl třikrát nominován na Zlatý globus. Dále si zahrál v Birthday boys, Weeds, Jak jsem poznal vaši matku, Mládeži nepřístupno a namluvil několik postav ve Futuramě a Americkém tátovi. Nyní má za manželku Naomi Odenkirk, se kterou má dvě děti.

7Jonathan Banks (Mike Ehrmantraut)

www.hollywoodreporter.com

Zabiják a spolupracovník Guse Fringa, později obchodní partner Walta a Jesseho, ale zároveň hodný dědeček. Jonathan, stejně jako Bob Odenkirk hraje v seriálu Volejte Saulovi, za který byl čtyřikrát nominován na cenu Emmy. Dále jsme  mohli spíše slyšet jeho hlas ve druhých Užasňákových, nebo V seriálu Skylanders academy. Dále daboval Jamese Gordona ve hře Batman: Arkham knight. V roce 1990 si vzal za manželku Gennu Banks a má tři děti.

8Giancarlo Esposito (Gustavo Fring)

www.variety.com

Největší a jistě nejděsivější záporák, se kterým jsme se my i Walt v seriálu setkali. Muž, který v případě kartelu riskoval svůj vlastní život, aby zničil svého nepřítele. Rozjel fast foodový řetězec a někdo, jehož jedinou slabinou jsou zřejmě kolečková křesla a neupravená kravata. Giancarlo se bohužel kromě seriálu Volejte Saulovi a pár menším rolím (Westworld) už příliš herectví nevěnuje. Občas se věnuje hudbě a má za sebou historii vytváření znělky pro seriál. Je původem z Dánska a dnes má čtyři děti.

Perníkový táta nastavil pro ostatní seriály laťku vysoko a jen málokterým se ho podařilo překonat. Navíc svět tohoto seriálu dostane svůj celovečerní film. Sice se neví, jestli kohokoliv z výše uvedených uvidíme, ale můžeme alespoň doufat.