Seriál Brutální Nikita se vysílal na přelomu milénia a stal se hitem televizních obrazovek také v Česku. Hlavní roli si v něm zahrála tehdy šestadvacetiletá Peta Wilson, která měla našlápnuto na slušnou hereckou kariéru. Po roce 2000 však na svou slávu navázat nedokázala a dnes se herectvím již neživí.

Peta Wilson se narodila 18. listopadu 1970 v Austrálii, kde nastartovala kariéru modelky. V roce 1991 se přestěhovala do Los Angeles, kde vystudovala herectví v divadle Circle Actors. Po pěti letech studií získala malé role v nezávislých filmech, například ve snímcích Naked Jane a Loser.

V roce 1996 se rozhodla zkusit štěstí v konkurzu na televizní seriál La Femme Nikita (Brutální Nikita), který byl založen na francouzském akčním thrilleru Nikita z roku 1990. Ve velké konkurenci uspěla a získala hlavní roli.

Seriál vynikal charakteristickou atmosférou, doplněnou zajímavým výběrem hudby. Původně měl mít pouze čtyři série, po odvysílání té poslední však fanoušci seriálu sepsali petici za jeho pokračování, která byla tvůrci vyslyšena a vznikla ještě závěrečná pátá řada.

Po ukončení Brutální Nikity sice herečka získala další role například ve filmech Mezi námi děvčaty (2001), Liga výjimečných (2003), Superman se vrací (2006) nebo Co skrývá krása (2009), na úspěch z konce devadesátých let však nedokázala nikdy navázat.

the new Headshot last week

Posted by Peta Wilson on Wednesday, August 1, 2018

Od roku 2012 se věnuje návrhu a prodeji spodního prádla, když na trh uvedla vlastní značku. Před kamerou se již neobjevuje a dnes se soustředí výhradně na podnikání a výchovu svého syna Marlowa.

#longhairdontcare 😚📸

Posted by Peta Wilson on Sunday, August 12, 2018

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz