Ačkoliv pandemie nemoci COVID-19 je v plném proudu a někdo si možná od ní bude chtít odpočinout alespoň ve filmech, někteří si této „postapokalyptické“ atmosféry chtějí užít právě i v nich. A jaké filmy s tématikou postapokalyptického světa a nákazy byste si neměli nechat ujít?

Světová válka Z (2013)

Gerry a jeho rodina se ocitnou ve světě, kde právě propuká pandemie způsobená zvláštním virem, který má za vinu, že se lidé začnou chovat neobvykle agresivně a snaží se nakazit každého kolem sebe. Virus se však určitým typům lidí vyhýbá – a tento fakt povede k nalezení léku. Co všechno musí Gerry na této strastiplné cestě protrpět a shledá se ještě se svou rodinou?

28 dní poté (2002)

Děj tohoto filmu začíná v institutu na výzkum primátů, kde skupinka aktivistů i přes varování vypustí z klecí několik opic – a to i těch nakažených novým agresivním typem viru. O 28 dní později vidíme vylidněný Londýn, ve kterém se právě tento virus rozšířil. Kurýr Jim se probouzí na jednotce intenzivní péče a otřesen se snaží najít ostatní lidi – vše je ale opuštěné…

Dokonalý smysl (2012)

Šéfkuchař Michael a epidemioložka Susan se potkají v čase, kdy ve světě začne zuřit nezvyklá pandemie – nikdo neví, jak se šíří, nikdo neví, odkud přišla. Lidé všude po světě postupně ztrácejí smysly. Tato pandemie ale možná nepřišla jen tak a má svůj opodstatněný důvod.

Nákaza (2011)

V tomto filmu sledujeme několik hlavních postav, kde každá z nich ukáže svůj osobitý přístup k právě nadcházející virové pandemii. Objevuje se zde i aktivista a bloger s názorem, že média prostřednictvím tohoto smrtícího viru manipulují s veřejností a nepodávají jí pravdivé informace o viru samotném ani o léku proti němu. Kdo byl pacient nula a jak přenesl virus na ostatní a jak se s tímto virem vypořádá Světová zdravotnická organizace?

Malý Joe (2019)

Tento snímek se nezabývá virem, ale jiným nebezpečenstvím – uměle vyvinutou květinou jménem Malý Joe. Tato rostlinka má svému majiteli za ideálních pěstitelských podmínek přinášet pocity štěstí. Účinky této rostliny se ale začínají projevovat jinak, než by se očekávalo, a rostlina chce, aby se jejího pylu nadechlo co nejvíce lidí…

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz