Pokud hledáte film pro zpříjemnění chladných podzimních večerů, při kterém až do poslední chvíle budete napnutí a budete dychtivě očekávat rozuzlení příběhu, v tomto článku vám přinášíme několik tipů na přesně takové filmy.

Roztříštění (2019)

V tomto filmu jsme svědkem toho, jak se otci od rodiny v nemocnici ztratí manželka a dcera. Otec se je snaží vytrvale nalézt, ale zdá se, jako by se po nich slehla zem a ve zmizení měl prsty personál nemocnice. Stala se manželka s dcerou obětí nekalých úmyslů nemocničních pracovníků, nebo všechno bylo úplně jinak?

Dřív než půjdu spát (2014)

Hlavní hrdinkou tohoto dramatického filmu je Christine, která po brutálním napadení ztratila paměť – vše, co se jí za den stalo, tak ve spánku zapomene, a každý den proto prožívá úplně bez návaznosti na ten předchozí. Pomoci s vybavováním jejího předchozího života jí má její manžel Ben a psychiatr Edmund Nash. Člověk bez schopnosti si pamatovat je však lehce manipulovatelný a Christine není výjimka.

3096 dní (2013)

Tento dramatický krimi film byl natočen podle skutečné události, kdy v roce 1998 unesl elektromechanik Wolfgang Priklopil desetiletou rakouskou dívenku Nataschu Kampush. Wolfgang prý byl perfekcionista a věděl, že si nebude schopen najít partnerku, která by mu zcela vyhovovala, a tak se rozhodl, že si ji bude muset sám „vychovat“. Právě i díky tomuto perfekcionismu pro něj bylo tak lehké maskovat, že doma nežije sám. Natasche se povedlo uniknout až v roce 2006.

Ďábel (2020)

V tomto filmu se přesouváme na americký jih 50. –⁠ 60. let, kde hlavní hrdina, Arvin Eugene Russel, vyrůstá ve zkorumpovaném městečku, kde ani silně zakořeněná křesťanská víra nezabránila morálnímu úpadku místních obyvatel. Arvin se snaží vzít spravedlnost do svých rukou a každého potrestat, jak si zaslouží. V průběhu filmu se setkáváme s různými pitoreskními postavičkami, jako je třeba zkažený reverend Preston Teagardin, nebo šerif Lee Bodecker, snažící se chránit pověst své mladší sestry, ať to stojí cokoliv.

Lék na život (2016)

Manažer Lockhart se dostává do prazvláštního a izolovaného sanatoria ve švýcarských Alpách, odkud má přivézt zpátky svého šéfa, pana Pembrokea. Ač se tento úkol zdá zpočátku velmi snadný, Lockhart postupně zjišťuje, že v tomto sanatoriu se lidé úplně tak neléčí, jako spíš se udržují při nemoci. Léčebné postupy jsou zde tedy vskutku diskutabilní a nevyhne se jim ani sám Lockhart.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz