Česká herečka a zpěvačka, Petra Černocká, známá především díky roli mladé čarodějky z pohádky Dívka na koštěti (1971), právě slaví jednasedmdesáté narozeniny. Za svou dlouhou kariéru si zahrála v několika filmech a seriálech a hlavně odzpívala stovky koncertů. Jak se sympatická umělkyně změnila a čemu se dnes věnuje?

Petra Černocká se narodila 24. listopadu 1949 v Praze, její otec byl právník a matka úřednice. Její starší bratr Pavel se stal diskžokejem. Na Pražské Konzervatoři vystudovala operní zpěv a hru na klavír, po absolutoriu zpívala se skupinou Pastýři Petra Hanniga.

Celou svou kariéru je spíše zpěvačkou než herečkou. Na kontě má sice několik filmů, ale když už se objeví před kamerou, je to spíše v nějakém televizním pořadu. Aktivně stále vystupuje jako zpěvačka a ve své branži je velmi oblíbená. Titulní píseň k filmu Dívka na koštěti (1971) s názvem Saxána nazpívala právě ona.

Roli Saxány si zopakovala i ve druhém pokračování Saxána a Lexikon kouzel (2011). V posledních letech jsme ji mohli vidět např. v pohádce Tři bratři (2014), kde si zahrála sudičku, nebo v rodinné komedii Andílek na nervy (2015), kde si zahrála jednu z hlavních rolí. Je manželkou hudebníka Jiřího Pracného, se kterým občas i vystupuje. Má dceru Barboru Vaculíkovou, která je rovněž zpěvačkou.

Představitelka Saxány vypadá stále výborně a je důkazem, že věk je pouze číslo. Lékem na mládí je podle zpěvačky životní optimismus a umět si udělat ze sebe legraci. Nedávno si pořídila fenku Kačenku, která jí nepochybně v této pochmurné době činí spoustu radosti.

Celkem 25 umělců se zapojilo do unikátního projektu Vlčí máky v obrazech a v rekordně krátké době vytvořili 27 obrazů o rozměru 1×1 metr s jednotným tématem – symbolem Dne válečných veteránů – vlčím mákem. Petra Černocká je autorkou jednoho z obrazů. FOTO: Profimedia
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR