Petra Martincová jako blonďatá a naivní studentka policejní akademie. Později ale velmi půvabná policistka Boženka Vinklářová se z české filmové scény stáhla již před patnácti lety. Jak dnes vypadá a co dělá oslavenkyně Petra Martincová, se podívejte v našem článku.

První film z trilogie Byl jednou jeden polda měl premiéru v roce 1995, tedy již před 25 lety. O dva roky později vznikl film Byl jednou jeden polda II – Major Maisner opět zasahuje! a za další dva roky, v roce 1999, byl poslední díl – Byl jednou jeden polda III – Major Maisner a tančící drak.

Ve všech snímcích se objevila Petra Martincová v roli Boženy Vinklářové, která milovala Majora Maisnera v podání Ladislava Potměšila. Jako další se ve filmu objevují Rudolf Hrušínský ml., Simona Krainová, Tomáš Matonoha, Rudolf Hrušínský nejml. a spousta dalších známých českých herců.

Petra Martincová

Rodačka z Luhačovic narozená 29. září 1968 svou první roli získala v seriálu Hříchy pro pátera Knoxe (1992). O rok později měla malé role v seriálech Uctivá poklona, pane Kohn a Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993). V roce 1995 ale přišel zlom a z neznámé blondýnky se najednou díky komedii Byl jednou jeden polda stala hvězda. Kromě již zmíněných filmů z policejního prostředí si zahrála ještě v roce 1997 ve filmu Crackerjack 2, Jak ukrást Dagmaru (2001) – parodie na bondovky, zde se potkala opět se svým kolegou z „poldy“ Jaroslavem Sypalem (film byl na ČSFD označen jako 8. nejhorší snímek všech dob) a naposledy získala malou roli v seriálu Dobrá čtvrť (2005). Hostovala také v divadlech, například „Pod Palmovkou“, V Řeznické, v Divadle Františka Ringo Čecha a dalších.

Jejím partnerem (a po tajné svatbě před lety údajně i manželem) je již několik let režisér Jaroslav Soukup (73 let), který režíroval všechny 3 „poldy“ i Jak ukrást Dagmaru. Dále také Discopříběh, Kamarád do deště, nebo z posledních Policie Modrava. Dohromady se dali právě na natáčení.

Dle dostupných informací pracuje v Rakousku v oblasti hotelnictví a turismu. Ovládá skvěle i angličtinu, překládá a tlumočí z tohoto jazyka.

V listopadu zavítala do pražského kina MAT, kde proběhla projekce dokumentárního filmu Ročník 89.

Petra Martincová a Jaroslav Soukup. FOTO: Profimedia
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz