Trilogie Slunce, seno patří již několik desetiletí mezi nejoblíbenější tuzemské komedie. Poprvé se diváci tímto dnes již klasickým snímkem režiséra Zdeňka Trošky mohli bavit v roce 1983, kdy vznikl první díl. Jednu z rolí tehdy získala i Petra Pyšová-Schmalzová alias Miluna, které bylo v době natáčení Slunce, seno, jahody pouhých 15 let. 

Petra Pyšová-Schmalzová se narodila 19. listopadu 1967. Už od mala chtěla být herečkou. První konkurz na snímek Bota jménem Melichar absolvovala když jí bylo 14 let, ten však nedopadl úspěšně. Ovšem Zdeněk Troška na ni od neúspěšného konkurzu nezapomněl a přijal ji do filmu Slunce, seno, jahody. Trojice bláznivých letních komedií se každoročně dočká několika repríz a vždy zaručí vysokou sledovanost.

Série Slunce, seno byla nakonec spolu s filmem Na krásnom modrom Dunaji (1994) jejím jediným hereckým počinem. Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a později se objevila v televizi jako hlasatelka a moderátorka politického diskuzního pořadu.

Od roku 2000 působí ve vysokých manažerských funkcích finančního a energetického sektoru. Pracovala například v PR oddělení banky či v ČSA. Jejím manželem je úspěšný manažer a ředitel Vladimír Schmalz. Vychovávají tři děti – dcery Báru a Kateřinu a syna Vladimíra.

Petra Pyšová, FOTO: David Kundrát / CNC / Profimedia
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz