Ruské popové duo Tatu tvořily Julija Volkova a Lena Katina. Když začínaly společně zpívat, bylo jim 14 let. Na hudební scéně působily v letech 1999 až 2009 a ještě jednou to zkusily v letech 2012 až 2014, kdy došlo k opětovnému rozpadnutí. Jak dnes zpěvačky vypadají se podívejte níže v našem článku.

Několik videoklipů Tatu bylo dokonce zakázáno. Byl to například videoklip k „Prostyje Dviženija (Prosté pohyby)“. V něm ukazuje Lena pohyby, které jsou běžnou součástí života (pití vody, čtení knihy), Julia však znázorňuje masturbaci. I videoklip ke skladbě „Ja Sošla S Uma“ měl problémy. Zobrazoval totiž dívky za plotem, jak se trápí a prosí své rodiče o odpuštění. Poté se líbají a mezitím na druhé straně plotu stojí lidé, kterým se to, co vidí, nelíbí. Veřejnost díky videoklipům a vystupování před publikem usuzovala, že je mezi nimi milostný vztah. To však v roce 2003 zpěvačky vyvrátily s tím, že se jednalo pouze o marketingový tah.

Julija se v roce 2012 pokoušela reprezentovat svoji zemi na Eurovizi. Bylo to v duetu s Dimou Bilanem (bývalý vítěz soutěže). Zahrála si ve 3 filmech (Travesti, You and I, Zombi kanikuly 3D). Ve filmu You and I se v roce 2011 sešla před kamerou se svou pěveckou kolegyní Lenou Katinou, pro kterou se jednalo o její jediný herecký počin u filmu.

Obě zpěvačky dnes působí na sólové dráze a jsou matkami. Julia má děti dvě a prodělala mnoho plastik. Lena má jednoho syna.

Lena Katina (35 let)

FOTO: IBL / Shutterstock Editorial / Profimedia

Julia Volkova (34 let)

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz