Na oficiálních stránkách CBS byl zveřejněn pilotní díl seriálu Limitless. Ten by měl volně navazovat na stejnojmenný film z roku 2011. Kromě názvu to dokazuje také postava Eddieho Morry, kterou v seriálu, stejně jako ve filmu, hraje Bradley Cooper.

Pilotní díl seriálu tedy bohužel nepřináší nic, co bychom už neviděli jinde. Figuruje s myšlenkou pilulky, tzv. NZT-48, která zvýší využití mozku na sto procent. Účinky této „drogy“ však nejsou trvalé a následně dochází k vystřízlivění a nepříjemné kocovině.

V hlavní roli Briana Finche se představil nepříliš známý Jake McDorman (Americký sniper), který mě však po prvních dvaačtyřiceti minutách svým výkonem příliš nepřesvědčil. Další důležitou postavou seriálu bude zřejmě Jennifer Carpenter alias agentka FBI Rebecca Harris, která se ukázala především v roli sestry sériového vraha Dextera Morgana. Zda si opět dokáže získat diváky podobnou postavou, to ještě uvidíme.

lim2Základem pilotního dílu je dilema, zda využije Brian Finch svoje nové schopnosti ve svůj prospěch, prospěch všech, nebo jej nové schopnosti zničí. Po prvním díle samozřejmě nemůžeme seriál hodnotit, nelze ale nezmínit místy velice děravý scénář a tuctové směřování příběhu.

Seriál bohužel obsahuje mnohá klišé hned z několika žánrů, není tedy zcela jasné, jakým směrem bude Limitless směřovat. Pevně však věřím, že se nedočkáme jen další detektivky se superschopným řešitelem složitých případů, ale kvalitní, i když určitě spíše rekreační, sci-fi.

Pokud se vám líbil film Limitless z roku 2011, určitě vám tento seriál doporučuji. Kladem seriálu je fakt, že si jej můžete užít, aniž jste předchozí film viděli film. Pilotní díl bezpochyby nabídl zábavnou podívanou a musím říct, že předčil moje poměrně nízká očekávání. Jak se první díl seriálu líbil vám?

Druhý díl s názvem Badge! Gun! vyjde v úterý 29. září.“

[fbcomments]

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz