Ikonický režisér Matteo Garrone spojil pro jeho nový film síly s nejlepšími z nejlepších. V roli Geppetta, otce Pinocchia, uvidíme držitele Oscara Roberta Benigniho. O masky se postaral věhlasný Mark Coulier, který obdržel Oscara za práci na Železné Lady, vytvořil masky pro filmy Harryho Pottera, Bohemian Rhapsody, X-Men, Fantastická zvířata a kde je najít a mnoho dalších. Nemůžeme opomenout ani Rachael Penfold, která je zodpovědná za vizuální efekty ve filmech jako Atlas mraků, Mission Impossible, Rychle a zběsile nebo Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti.

Řezbář Geppetto vychovává oživlou loutku Pinocchia jako vlastního syna. Pinocchio však není zrovna nejvzornější klučina a nechá se lehce svést k rošťárnám, díky nimž prožívá nespočet napínavých dobrodružství. Jednoho dne je podveden, unesen a honí ho bandité tajemným světem plným neuvěřitelných nestvůr – z břicha obří ryby se přes zemi hraček dostane až na pole zázraků. Podaří se Pinocchiovi uniknout a splnit si svůj sen stát se opravdickým klukem?

Film měl původně plánovanou premiéru na duben, kvůli epidemii koronaviru je však odložena na 1. října 2020.

Premiéra: 1. 10. 2020
Originální název: Pinocchio
Délka filmu: 125 min.
Žánr: dobrodružný/rodinný
Zvuk/formát: DD/2D
Režie: Matteo Garrone
Verze: český dabing
Přístupnost: přístupný
Hrají: Roberto Benigni / Jiří Valšuba, Federico Ielapi / Mateo Klimek, Marine Vacth / Anna Brousková, Massimo Ceccherini / Martin Sobotka

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz