Třetí řada kultovního seriálu Stranger Things se neodvratně blíží. Tvůrci si dávají velkou práci s tím, aby udrželi veškeré podstatné informace pěkně pod pokličkou. Do světa bylo vypuštěno jen několik teaserů, které nám prozrazují jen velmi málo. Trochu více informací nám dává až první oficiální plakát, který však zároveň skrývá děsivá tajemství. Jaká tajemství skrývá první oficiální plakát na třetí řadu seriálu Stranger Things

Spolu s prvním oficiálním plakátem vyšlo také video, které nám oznamuje nejen přesné datum premiéry třetí řady, které je mimo jiné stanoveno na 4. 7. 2019, ale také období, ve kterém se nová řada bude odehrávat. Jak jsme již několikrát zmínili v dřívějších článcích, tak příběh nové řady se bude odehrávat v létě roku 1985, což je oproti prvním dvěma řadám změna – první i druhá řada se odehrávaly na podzim.

První plakát na třetí řadu nám odhaluje vzezření našich oblíbených dětských hrdinů. Na plakátu vidíme Jane (Jedenáctka) držící se s Mikem za ruku, po jejich pravé straně vidíme Lucase a Max a na levé straně plakátu zase Willa s Dustinem. Všichni stojí na nějakém kopci (je dost možné, že jde o ten stejný kopec, který jsme viděli ve druhé řadě), pravděpodobně nad městečkem Hawkins, a pozorují vzdálený ohňostroj.

A teď už k samotným tajemstvím, která plakát ukrývá. Prvním menším „tajemstvím“ je Will s Jane (Jedenáctka). Nejspíš si říkáte, proč zrovna tihle dva? Oba jsou totiž jediní, které neupoutal vzdálený ohňostroj. Oba dva se totiž ohlížejí zpět. Soudě podle obou výrazů, lze říci, že za nimi není nic pěkného. Jane (Jedenáctka) vypadá lehce znepokojeně, zatímco Will vypadá naprosto vyděšeně.

A co tohle všechno znamená? Odpověď může být prostší, než se na první pohled může zdát. Jednoduše se oba ohlížejí, jelikož jsou jediní, kteří vidí hrozbu a cítí, že něco není v pořádku. Určitě není náhoda, že se zpět ohlíží jediní dva členové dětské party, kteří byli ve světě Vzhůru nohama. Pravděpodobně už oba poznají, když začíná jít do tuhého.

Stranger Things (Netflix)

Dalším zajímavým postřehem jsou krysy. Ty vidíme ve spodní části plakátu. Plakát, který jinak působí velmi optimisticky a ukazuje nám město v Hawkins během nějaké velké slávy, má i své stinné stránky, do kterých patří právě krysy. Ty na plakátu také nejsou náhodou. Druhá epizoda třetí řady ponese název „The Mall Rats“. Je tedy dost možné, že krysy na plakátu budou mít nějakou spojitost právě s touto epizodou.

Poslední výraznější věcí na plakátu jsou rostliny a zem. Ty jsou na většině částech plakátu pěkně zelené. Uschlé větve a škaredou zem vidíme pouze za Willem a pod Jane (Jedenáctka). To pochopitelně může souviset s tím, proč jsou právě tito dva otočeni zády k ohňostroji. Když se totiž podíváme např. za Lucase, vidíme větve, které jsou v pořádku. Znamená to tedy, že se oba podívají zpět do světa Vzhůru nohama?

Ačkoli tvůrci Stranger Things vypustili do světa pouze pár informací, i to stačilo na to, aby se rozjela velká vlna diskuzí. Jak vidíte, tak plakát skrývá mnoho tajemství. Dále bychom se mohli ptát, proč je ve městě ohňostroj? Má to co do činění s novým obchodím centrem? Otázek je opravdu mnoho. Jedno je však jisté, když nová řada zvládne upoutat pozornost diváků ještě před svou premiérou, máme se zaručeně na co těšit.

A jak to máte vy? Taky se nemůžete dočkat pokračování podivných událostí v městečku Hawkins v Indianě? Všimli jste si všech tajemství na plakátu? Dejte nám vědět dolů do komentářů! 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz