Statisíce diváků s nekonečným pořadem vyrostlo a někteří si bez něj televizní stanici Nova ani nedokáží představit – to je Ordinace v růžové zahradě. V průběhu 15 let jsme byli svědky stovek příběhových linií, které ztvárnili i herci, kterým projekt pomohl nastartovat slušnou hereckou kariéru. 17. série, která dorazí příští rok, však celý seriál završí.

Ředitelka výroby Televize Nova, Monika Hasmanová, sdělila divákům následující: „Je to pro nás emotivní záležitost, většina z nás se seriálem zestárla, těžko hledat nějaká srovnání. Pokud si nějaký pořad udrží své místo v hlavním vysílacím čase po více než 15 let a navíc se vysílá po dvou epizodách v týdnu, je to zkrátka fenomén, který jen tak nezmizí“. 

Unikátní formát z prostředí chirurgie dokázal oslovit neuvěřitelných 8 900 000 Čechů a produkce odvysílala 730 000 minut seriálu. V současné době v nejnovějších dílech můžeme mimo herce, jako je Petr Rychlý, Zlata Adamovská, Petr Štěpánek, Radim Fiala, Ivana Jirešová či Barbora Štěpánovávídat nově i Patrika Děrgela, Markétu Děrgelovou, Katarínu Šafaříkovou, Štěpána Benoniho, Ivana Luptáka či Šimona Plisku.

Ti, kterým již chybí sympatická dětská lékařka a záchranářka Brigita Mrázková v podání Mariky Šoposké, už nemusí smutnit, protože se postava v seriálu na začátku prosince opět ukáže.

„Ne, tohle nám nemůžete udělat, Ordinace nesmí skončit, je to srdcová záležitost!“ – komentují na sociálních sítích novou fotografii s oficiálním oznámením fanoušci, pro které byl pořad jakýmsi svatým grálem české televizní tvorby. Není se čemu divit, jelikož v posledních měsících kvalita minimálně skrze vizuální stránku velmi stoupla.

Nyní se totiž už netočí na tři kamery, ale na dvě jako u filmu – díky této skutečnosti může produkce lépe pracovat s ostrostí, záběry a detaily, aby byl divák co nejvíce vtažen do děje. Předtím šlo spíše o televizní inscenaci a obraz se natáčel z větší dálky.

„Ještě ale neříkáme poslední slovo a máme nachystanou nabitou sezónu, která v roce 2021 přinese nespočet dramatických situací, napětí, láskyplné momenty a okamžiky plné emocí v dávce, kterou ještě diváci nezažili. Těšíme se na to a chceme si to spolu s diváky opravdu užít,“ prozradila Hasmanová.

Ze závěrečné citace je zřejmé, že si scenáristé pro diváky do finální řady připravili opravdu atraktivní děj, který by měl završit dosavadní příběhové linie a pokud možno se šťastným koncem. Jedno je však jisté – pořad z prostředí nemocnice přinesl na české obrazovky něco, na co budeme v následujících letech ještě rádi vzpomínat.

Ordinace v růžové zahradě 2 získala mimo jiné 12 nominací na pořad roku (Týtý, ANNO, Ceny Elsa), z nichž ve výhru proměnila rovnou polovinu.

Zde se podívejte na ty nejsilnější momenty v průběhu vysílání:

Bude Vás konec seriálu mrzet? Která postava a který díl Vám utkvěl v paměti nejvíce? 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz