Je známo, že pokud se najde režisér, který má svůj vlastní tvůrčí styl, je pro něj poměrně těžké se ve světě prosadit. Vlastně se není čemu divit, jen málokteré velké studio by se pustilo do něčeho, kde není zajištěn alespoň nějaký zisk. Tedy až na jedno.

Již nějakou dobu existuje stále známější studio A24, které se zaměřuje na tituly, jež sice nejsou zrovna známé, ale o to více se divákovi odmění skvělým zážitkem. Za takovými filmy stojí většinou režiséři s osobitějším stylem tvorby a jedním z nich je i Robert Eggers, který nám nabízí první pohled na svůj nový film.

Eggers už má na svém kontě filmy Čarodějnice (2015) a Maják (2019), které jsou sice kvalitativně nadprůměrné, ale oba jsou určeny spíše pro menší než širší publikum. Dokázal si však udělat dostatečně dobré jméno a tak, i když pod jiným studiem, přichází jeho nový film The Northman (Seveřan).

Film vypráví příběh Amletha (Alexander Skarsgård), který se jako malý chlapec stal svědkem vraždy svého otce, krále Aurvandila (Ethan Hawke). Vrahem byl navíc jeho vlastní strýc Fjolnir (Claes Bang). Ale i když Amleth utíká ze své rodné země, nemyslí na nic jiného než na to, že jednoho dne pomstí svého otce.

Jistě, do značné míry to připomíná klasický příběh o pomstě, ale po zhlédnutí traileru pochopíte, že Seveřan je přece jen v něčem jiný. Trailer nabízí divákům dechberoucí záběry bojů, přírody a dávku mystiky.

Kromě toho se ve filmu objevuje řada známých herců. Kromě výše zmíněných se ve filmu objeví také Nicole Kidman, Anya Taylor-Joy, Willem Dafoe a zpěvačka a příležitostná herečka Björk.

Co se týče otázky kinodistribuce v naší zemi, i zde máme dobrou zprávu. Snímek The Northman, který se u nás bude promítat pod názvem Seveřan, vstoupí do našich kin 14. dubna 2022.

Zdroj: Totalfilm, entertainmentweekly.com

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Kto som? Filmový a v posledných rokoch aj seriálový nadšenec. No pri dlhých zimných večeroch nepoviem nie ani knihe, hoci tam fičím takmer výhradne na hororovej tematike.