Tomáš Vacek patřil v 70. a 80. letech minulého století k velkým hereckým talentům. Byl postupně obsazen do několika filmů a seriálů a vypadalo to na celkem slibnou hereckou kariéru. Po revoluci v roce 1989 však před kamerou již nepokračoval. Jako Tondu z filmu Kopretiny pro zámeckou paní jej můžete vidět na Primě 28. září od 9:40 a na Prima MAX 30. září od 8:50. Co dnes tento bývalý dětský televizní herec dělá a jak se změnil?

Tomáš Vacek se narodil 16. června 1962. Studoval na gymnáziu a poté na DAMU, při kterém byl již obsazován do různých televizních rolí. K filmu se poprvé dostal přes svého bratra, který se chystal na konkurz a mladšího Tomáše poslala maminka s ním. Jeho první filmová role byla ve snímku Ostrov stříbrných volavek (1976). Natáčelo se v Německé demokratické republice a mladý herec strávil dva měsíce daleko od své rodiny, honorář byl tehdy 120 Kčs na den.

Postupně byl obsazován do dalších rolí, objevil se například ve filmech s panem Tau, Lásky mezi kapkami deště, Kopretiny pro zámeckou paní, Vítr v kapse, Tři veteráni nebo Copak je to za vojáka. Zahrál si také v seriálech, jmenujme například Vlak dětství a naděje nebo Chlapci a chlapi.

Krátce po revoluci opustil film i divadlo a začal podnikat. S kolegy založili soukromé rádio. Poté zprivatizoval továrnu na tkaniny a v jednu dobu měl pod sebou až dvě stě zaměstnanců. Nakonec firmu prodal a dnes se živí jako správce nemovitostí. Občas hostuje v Městském divadle v Mostě.

Posted by Městské divadlo v Mostě on Sunday, November 17, 2019

Zdroje informací: csfd.cz, wikipedia.org, fdb.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA