Skupinka velmi nadaných fanoušků Harryho Pottera se rozhodla ve spolupráci s filmovým studiem Tryangle vytvořit svůj vlastní film o mladém Tomu Riddlovi, později známém jako Voldemortovi, jelikož přes to, že se ve světě Harryho Pottera jedná o hlavní zápornou postavu, žádná další kniha nebo film mu věnovány nebyly, což je velká škoda. Většina fan-made filmů moc velké nadšení nevzbuzuje, jelikož se jedná o amatérské natáčení bez speciálních efektů, věřte ale, že po zhlédnutí traileru by většinu z vás ani nenapadlo, že se nejedná o oficiální film.

Oficiální popis filmu zní (zdroj, volně přeloženo):

TENTO FILM JE NEKOMERČNÍ A VYTVOŘEN FANOUŠKY PRO FANOUŠKY, NEBYL SCHVÁLEN A NEMÁ ŽÁDNOU SPOJITOST S WARNER BROS. NEBO J.K. ROWLING

Tento nápad se zrodil při znovu čtení šestého dílu ságy, Harry Potter a Princ dvojí krve, začalo nás totiž zajímat, co přimělo Toma Riddla stát se Voldemortem? Co se během těch všech let v Bradavicích dělo a co se stalo doopravdy, když se vrátil? V knihách jsou různá vodítka, která nebyla uvedena ve filmech, i tak ale zůstává spousta věcí nedořešených. To je ten příběh, který chceme vyprávět my. Povstání Pána zla před Harry Potterem a před tím, než poprvé padl.

Voldemort – Origins of the Heir (Voldemort – Původ dědice) vypráví a dřívějším životu Voldemorta, mocného temného kouzelníka ze ságy Harry Potter a ukazuje všechny důvody, proč se jeho jméno stalo tak dobře známé a proč se ho jeho vrstevníci tak báli. Film se momentálně dotáčí a měli bychom se ho dočkat ještě letos.
Pokud vás zajímají fotky z natáčení a průběh celého projektu, můžete tuto nadanou skupinku sledovat a také finančně podpořit na Facebooku. Vzhledem k odezvě fanoušků a téměř 2 milionům zhlédnutí traileru za jediný měsíc je jasné, že vzbuzuje už teď velký zájem.

PŘEKLAD

– Tom Marvolo Riddle, po vystudování Bradavic dal výpověď ve své práci u Borgina a Burkese a záhadně zmizel.
– 1943: rok, kdy se odehrál onen skandál – Domácí skřítka zavraždila svoji paní..
– Hepzibah Smithová..potomek starobylé Mrzimorské rodiny. Chladnokrevně otrávena jedem. A navíc, pořád tady cítím černou magii.
– Přísahám, Tome, já Grisha Mac Laggen, Nebelvírská dědička…tě zastavím.

Je vám tento příběh z traileru povědomý? Pokud jste četli knihy, určitě by měl, jelikož příběh domácí skřítky Hokey, které Tom Riddle pozměnil mysli, aby mohl Hepzibah Smithovou zabít a ukrást její vzácné šálky patřící Helze z Mrzimoru a Salazarovi Zmijozelovi, jsme už slyšeli.
Článek pro vás připravila Narry

-reklama-