Možná právě proto, že je národu odepřeno společně zpívat a bavit se, těší se sobotní estráda televize Nova Tvoje tvář má známý hlas v poslední době nemalé divácké přízni. Díky sobotnímu večeru, v němž soutěžící celebrity zazpívaly písničky českých a slovenských zpěváků, se jí dokonce podařilo překročit milionovou hranici, což znamená návrat na první příčky top-ten sledovanosti.

Fanouškům této původem holandské pěvecké reality show udělalo radost, když byl poslední večer vyhrazen hitům tuzemských interpretů. Na Facebooku Tváře se předháněli v nadšených ohlasech: „Nejlepší díl. Byla to pecka. Prostě jsem se bavila, díky. Když jsou to ti naši, tak to má větší grády. Jedno vystoupení lepší než druhé. Prosíme o více československých dílů, stoupne tím sledovanost a hlavně nás všechny v této příšerné době rozveselíte, pochvalují si.

A další se přidávají s tím, že se konečně po dlouhé době zasmáli a pobavili, což je samozřejmě dobře. Většina se shoduje na tom, že by se pro příště mělo vybírat jen z českých a slovenských zpěváků, nicméně, to ale nejspíše přísná pravidla zahraničního formátu nedovolují.

Sobotní travesti show

Najdou se samozřejmě i kritické hlasy, které jízlivě glosují, že Tvář připomíná více než reality show travesti show. A mají pravdu, především když tento název porovnáme s definicí tohoto zábavného žánru. Podle Wikipedie jde o zábavní show či kulturní představení v nápaditých kostýmech, v němž umělci karikují známé osobnosti. A to, co v sobotu například předvedl Aleš Háma, napodobující společně s Andreou Kalousovou odrhovačku dua Kamélie „Cukr, káva, limonáda“, lze jen stěží popsat jinak. A právě tato travesti čísla degradují tuto nablýskanou estrádu na samé dno televizní zábavy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tvoje tvář má známý hlas (@tvojetvarmaznamyhlas),

Nová supernova

Přesto si některá vystoupení zaslouží respekt vůči talentovaným zpěvákům. Navíc tomuto pořadu, který se na Nově dočkal již sedmé řady, nelze upřít fakt, že na nebe vynesl některé nové zářící hvězdy. V letošním ročníku jde především o mimořádně talentovaného a v neposlední řadě i pohledného Jordana Haje. Toho ještě před tím, než se na Nově zjevil, znali pouze příznivci alternativní rockové scény, a možná si ho někteří diváci vybavili ze seriálů Vyprávěj nebo Gympl s ručením omezeným. I když si „vylosoval“ hity některých zahraničních zpěvaček, zhostil se jich se vkusně, příkladem je skvělá Amy Winehouse. Přestože mu jeho hudební fandové leckdy vyčítají, že se propůjčil k televizní komerci, diváci Tváře nešetří superlativy. „Jordy je úplně nejlepší. Naprosto luxusní Jordy, je super. Bomba.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Televize Nova (@tvnovaofficial),

Špatný nápad?

Komu naopak Tvář sympatie ubírá, je její nový moderátor Vladimír Polívka. Ten se musel kvůli koronavirové karanténě uvádění načas vzdát a většina diváků s nadšením přivítala, že ho nahradil osvědčený Ondřej Sokol, jenž uváděl dosavadních šest řad. Někteří z nich se přiznali, že se jim dosud sympatický herec kvůli tomuto pořadu zhnusil a dokonce ho vyzývali, ať zůstane v karanténě až do konce. „Udělat moderátorem tohoto nejnudnějšího neherce jen proto, že se fyzicky líbí ženským, nebyl dobrý nápad,“ myslí si například na dalších sociálních sítích jeden z diváků.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz