Po úspěšném představení v kinech se „Joker“ v hlavní roli s Joaquinem Phoenixem a Toddem Phillipsem v režisérském křesle vrátí v pokračování. 

Druhý díl dramatu „Joker“ byl předmětem mnoha konverzací už od říjnové premiéry. Thriller se stal prvním filmem s ratingem R, který dosáhl na tržby přes miliardu dolarů a díky nízkému rozpočtu o 60 milionech dolarů se zařadil na první místo v žebříčku nejziskovějších komiksových filmů všech dob. Kontroverzní snímek o psychicky narušeném komikovi rozdělil kritiky na dva tábory, ale reakce diváků jsou převážně kladné.

FOTO: Vertical Ent.

Režisér Todd Phillips měl, podle deníku The Hollywood Reporter, 7. října vkročit do kanceláře předsedy Warner Bros. Pictures Group a prezentovat mu nápad udělat více původních příběhů i ostatních postav ze stáje DC, například Lexe Luthora nebo Darkseida. Phillipsův plán by nám umožnil nakouknout do začátků i méně známých superhrdinů, ale předseda Toby Emmerich návrh smetl ze stolu. I tak Todd neodešel s prázdnou, když mu Emmerich dal svolení k „Joker 2“.

Embed from Getty Images

Fanoušci, kteří se těšili na Batmana, ale budou zklamaní, protože ten bude údajně z příběhu vynechán. Film s netopýřím mužem připadl na Matta Reevese, jenž pracuje na snímku „The Batman“ s Robertem Pattinsonem, který dorazí do kin v červnu roku 2021. Do pokračování Jokera se očekává návrat herce Joaquina Phoenixe a scénáristy Scotta Silvera. Phoenix, snoubenec herečky Rooney Mary („Carol“) prozradil, že se o „dvojce“ bavili už při natáčení prvního snímku: „Ve druhém nebo třetím týdnu natáčení jsem řekl ‚Todde, nechceš začít pracovat na dalším díle? Máme toho tolik k objevování'“.

-reklama-