Americká komedie, která se dočkala hned několika pokračování a na kontě má 7 filmů – to je Policejní akademie. První díl měl premiéru v březnu 1984, tedy již před dlouhými 36 lety. Ten poslední s názvem Policejní akademie 7: Moskevská mise, měl premiéru v roce 1994. Ač je to opravdu dlouhá doba, tyto filmy se vysílají každý rok stále dokola a zajišťují opakovaně přísun diváků. Jak se změnili hlavní hrdinové a kteří již nejsou mezi námi?

Eric Lassard – George Gaynes († 98 let)

Embed from Getty Images

Náčelníka policejní školy Erica Lassarda jsme mohli vidět ve všech 7 filmech. George Gaynes se narodil v roce 1917 v Helsinkách. Vynikal pěveckým talentem a studoval v Miláně operní zpěv. Vystupoval v operních scénách ve Francii a Itálii, později i ve Spojených státech amerických, kde se poté usadil. Postupně se prosadil i na Broadway, kde získal role v muzikálech. Tam kromě zpěvu uplatnil i svůj komediální talent. Jeho filmografie je obsáhlá, ale žádná role mu nevynesla takovou slávu jako právě Eric Lassard. Zemřel v roce 2016 ve věku 98 let.

Carey Mahoney – Steve Guttenberg (61 let)

Steve je syn policejního seržanta a byl vychován v židovské víře. V roce 1977 se přestěhoval do Los Angeles, kde začal studovat medicínu. V Policejní akademii ztvárnil roli seržanta Careyho Mahoneyho. Již první díl mu dopomohl získat další role, například v Číslo 5 žije (1986), Tři muži a nemluvně (1987), Zelenáči (1995) a další. Získal obsazení v desítkách filmů a několika seriálech (např. Veronica Mars). Je i nadále aktivní a například v loňském roce si zahrál ve 3 filmech, žádná role mu už ale nepřinesla takový ohlas jako Mahoney.

Moses Hightower – Bubba Smith (†66 let)

Embed from Getty Images

Vlastním jménem Charles Aaron Smith se předtím, než se stal hercem, věnoval americkému fotbalu na profesionální úrovni (NFL), kde působil jako obránce v klubech Baltimore Colts (1967-71), Oakland Raiders (1973-74) a Houston Oilers (1975-76). Narodil se v roce 1945 a zemřel v roce 2011 v 66 letech. Jeho výška byla 201 cm. I když se objevil v dalších filmech a seriálech, žádnou další slavnou roli již nezískal. Nehrál v posledním díle Policejní akademie 7: Moskevská mise.

Thaddeus Harris – George W. Bailey (75 let)

Embed from Getty Images

V Policejní akademii ztvárnil zákeřného kapitána Harrise v dílech 1, 4, 5, 6 a 7. Jeho herecká filmografie je velmi obsáhlá, ale nejvíce obsazení našel v seriálech. Například seriály M*A*S*H (seržant Luther Rizzo), To je vražda napsalaCloser, nebo film Číslo 5 žije (1986), kde se setkal se Stevem Guttenbergem. Od roku 2001 je Bailey výkonným ředitelem Nadace Sunshine Kids, která zařizuje a financuje výlety a aktivity pro mladé pacienty s rakovinou. S organizací přišel poté, co jeho dceři diagnostikovali leukémii.

Larvell Jonese – Michael Winslow (61 let)

Tento americký herec a komik je známý jako „Man of 10,000 Sound Effects„, tedy jako „Muž 10,000 zvukových efektů„. Dokáže totiž jen s pomocí úst vytvořit realistické zvukové efekty, jak jsme si mohli všimnout už v Policejní akademii, kde si zahrál seržanta Larvella Jonese. Zahrál si ve všech 7 dílech. Od roku 2010 má svoji aplikaci pro mobilní telefony, kam nahrál své zvuky. Zvukové efekty dotvořil i na hry a reklamy. Z filmů jsme jej mohli vidět například v Gremlins (1984), Spaceballs (1987) nebo Něžní zmatkáři (1987). Co se týče herectví je i nadále aktivní.

Eugen Tackleberry – David Graf (†50 let)

David Graf; FOTO: Towpilot, licencovaný pod CC BY 2.0., commons.wikimedia.org

Svoji kariéru odstartoval v roce 1984 filmem Čtyři přátelé. O 3 roky později ale přišla role Eugena Tackleberryho a ta mu stejně jako většině herců z Policejní akademie přinesla slávu. Mohli jsme jej vidět ve všech 7 dílech. Hrál ještě v dalších filmech, ale hlavně našel uplatnění v seriálech (M*A*S*H, Diagnóza vražda, A-Team, Kutil Tim, Krok za krokem, a další). Zemřel 7. dubna 2001 na srdeční infarkt během rodinné svatby, devět dní před svými 51. narozeninami.

Debbie Callahanová – Leslie Easterbrook (70 let)

Leslie se narodila v Los Angeles, ale dětství prožila u svých adoptivních rodičů v Nebrasce. Do povědomí se zapsala svojí rolí vnadné a přísné policistky Callahanové, kromě 2. dílu se objevila ve všech. Role získala v seriálech jako jsou To je vražda napsala, Matlock, Pobřežní hlídka a spoustě filmů. Má také pěvecké nadání, zpívala hymnu na Super Bowlu a získala obsazení v muzikálech na Broadwayi. K filmu Policejní akademie 7: Moskevská mise nazpívala i soundtrack. Podporuje řadu dětských charit a je i členem NRA (Národní svaz zbraní).

Poručík Proctor – Lance Kinsey (66 let)

View this post on Instagram

We voted! #vote

A post shared by Lance Kinsey (@lancekinsey) on

Kanadský herec a scenárista, který ztvárnil poručíka Proctora v dílech 2, 3, 4, 5 a 6. Kromě toho, že byl aktivní jako herec ve filmech a divadlech, vyučoval také improvizaci na středních a vysokých školách. Jako herec se objevil naposledy v roce 2003 ve filmu Pavučina snů.

Laverne Hooksová – Marion Ramsey (73 let)

Embed from Getty Images

Americká herečka a zpěvačka známá hlavně díky roli Laverne Hooksové. Zahrála si v Policejní akademii 1-6 a poté se objevila již jen v šesti méně známých filmech.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz