Komedie z policejního prostředí odehrávající se v Americe známe snad všichni. Vždyť se oblibě diváků těší již dlouhých 36 let. První film ze sedmi s názvem Policejní akademie měl premiéru již v roce 1984. Krásnou, svéráznou a vnadnou policistku Debbie Callahanovou si zahrála Leslie Easterbrook. Jak se změnila od dob natáčení a co dělá, se podívejte v našem článku. 

Americká herečka Leslie Eileen Easterbrook se narodila 29. července 1949 a tak před nedávnem oslavila své 71. narozeniny. Ačkoliv se narodila v Los Angeles, dětství a dospívání prožila v Nebrasce u adoptivních rodičů, kteří ji adoptovali když jí bylo 9 měsíců.

Slávu jí přineslo právě obsazení v sérii Policejní akademie a to i přesto, že její role nepřehlédnutelné Callahanové byla spíše vedlejší. Zahrála si kromě druhého filmu Policejní akademie 2: První nasazení z roku 1985 ve všech šesti filmech. V jednom rozhovoru uvedla, že z role drsné a nepřístupné policistky měla původně obavy, ale nakonec ji zvládla. Také se svěřila, že s některými hereckými kolegy se přátelí dodnes, jednou z nich je Marion Ramsey, která si zahrála Hooksovou.

FOTO: Profimedia

Její herecká kariéra začala v roce 1975 v seriálu Ryan’s Hope. Debut nastal ale až později díky roli v seriálu Laverne & Shirley. Poté si zahrála ještě ve spoustě dalších, například Hunter, Matlock, Pobřežní hlídka, Diagnóza vražda, To je vražda, napsala a další. Kromě již zmíněné Policejní akademie se objevila ještě například ve filmech Těsně vedle, Tak mi řekni, co chcešHalloween, Vůně Vánoc a dalších. Jako herečka je i nadále aktivní. Poslední film, ve kterém si zahrála, je z tohoto roku a jedná se o hororový snímek Voices.

Jejím prvním manželem byl herec Victor Holchak. Jejím stávajícím manželem je scenárista seriálu M*A*S*H Dan Wilcox.

Nějaký čas hrála i na Broadwayi. Leslie má vlastní divadlo v anglickém Nottinghamu, které se jmenuje The Leslie Easterbrook Auditorium. Nazpívala soundtrack pro film Policejní akademie 7: Moskevská mise. V roce 1983 zpívala na Super Bowlu státní hymnu. Podporuje také řadu charitativních organizací pro děti.

FOTO: Profimedia
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz