Série amerických komedií z policejního prostředí je stále divácky velmi oblíbená, i když od premiéry prvního filmu uběhlo již 36 let. Nevšední a snadno zapamatovatelnou roli si zahrál Bobcat Goldthwait. Poprvé se jako šílený Zed a vůdce pouličního gangu objevil v druhém pokračování s názvem Policejní akademie 2 z roku 1985. Poté byl do stejné role obsazen ještě dvakrát a to v Policejní akademie 3 a Policejní akademie 4: Občanská patrola.

Vlastním jménem Robert Francis Goldthwait je americký herec, komik, filmový a televizní režisér a scenárista. Narodil se 26. května 1962. Je znám pro svou vzteklost, vznětlivost, energičnost a nevrlý a pronikavý hlas. Má také velmi rád černý humor, který se nebojí ve svých vystoupeních velmi často použít. Již v pubertě se rozhodl, že z něj bude komik a na střední škole, když mu bylo 15 let, začal rozvíjet svou vysněnou profesi.

Hereckou kariéru započal v roce v roce 1984 a o rok později ztvárnil bláznivého Zeda. Ten se stal také dosud jeho nejznámější rolí. Jeho filmografie je poměrně obsáhlá, ale co se týká filmů i seriálů, ve kterých hrál, nejsou u nás velmi známé. Jako herec je aktivní i nadále.

Stále se plně věnuje své dráze profesionálního komika. V této profesi se stal světově uznávaným a to díky humorným rolím a také vystoupením v několika talk-show. Ve svém vystoupení kombinuje prvky politické satiry s velmi často bizarní a místy i znepokojující černou komedií.

Americká televize Comedy Central vytvořila žebříček nejlepších komiků všech dob a on se umístil na 61. místě. Herec byl dvakrát ženatý a má dvě děti.

View this post on Instagram

Felt good.

A post shared by Bobcat Goldthwait (@bobcatgoldthwait) on

Je zastáncem tetování, jeho tělo jich zdobí hned několik. Jsou velmi neobvyklá a originální. Na pár z nich se můžete podívat níže.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz