Co všechno byste vyzkoušeli, kdybyste zůstali na planetě Zemi jako jediní přeživší po smrtelné nákaze virem, který zahubil téměř vše? Projeli byste každý kout na světě a užívali si volna, přespali v Bílém domě nebo znehodnotili Disneyland? Tak přesně tímto se zabývá seriál Poslední Chlap na Zemi (The Last Man on Earth) z roku 2015.

Co je hlavním tématem?

Příběh začíná různorodým dováděním Phila Millera (Will Forte) v rodném Tucsonu, které se však prolíná s hledáním života a značením jednotlivých států na mapě, které už projel. Po ztrátě naděje, že by přeci jen na tom obrovském světě nemusel být sám, si užije ještě pár srandiček, nastoupí do auta a téměř najede plnou rychlostí do skály. V tom však uvidí Carol (Kristen Schaal) a začíná zábava.

V průběhu dalších tří sérií zjišťujeme, že přeživších je daleko víc. Musí se utvářet vztahy dobré i zlé, jednotlivé charaktery spolu vychází a také se hádají, což je pochopitelné. Právě kvůli tomu, že je zde pouze pár hereckých jmen, příběh funguje dobře, je srozumitelný a Vy se při sledování nebudete nudit a ztrácet. Teda alespoň na začátku ne. Řeší se zde problematika nedostatku jídla, vypotřebování zásob či absence dobytka, které dává mléko a maso. Je tady toho dost. Kromě Phila a Carol narazíme i na Todda (Mel Rodriguez), Melissu (January Jones), Ericu (Cleopatra Coleman) či Mika (Jason Sudeikis).

Po první sérii kvalita mírně klesá, ale to jenom proto, že je opravdu těžké vymyslet něco chytlavého pro skupinku několika lidí, kteří přežili smrtící virus a náhodou na sebe přes billboardy, o které se postaral Phil, narazili.

Jak si seriál vede po hudební a vizuální stránce?

Co se týče hudební stránky, tak popravdě ani žádná není. Vyprahlé pustiny, šumění větru, vylidněné kolonie, domy bez obyvatel. Právě absence instrumentální vložky dodává seriálu tu správnou apokalyptickou atmosféru a vzbuzuje ve Vás pocit samoty a beznaděje.

Stejně je tomu také u digitálních efektů, které jsou tady vskutku jen na oko a vystačí pro chvilkovou podívanou. Bavíme se zde o ohňostrojích a přírodních erupcích. Vše nicméně splňuje svůj účel a i přes počítačovou úpravu jednotlivé scenérie vypadají reálně.

Ačkoliv se seriálu v prvních 3 letech vedlo skvěle, minulý rok sledovanost rychle klesla a diváci bohužel ztratili zájem. Také z tohoto důvodu byla show bohužel nakonec ukončena – a to i přes fakt, že nám tvůrci naservírovali otevřený konec.

Na scénáři kromě samotného Willa Forte spolupracovali také John Solomon, Jason Woliner či David Noel. První 3 série byly navíc i nadabovány a před dvěma lety pravidelně vysílány na stanici Prima COOL. Za průměrnou popcornovou zábavu si seriál zaslouží 60%.

-reklama-