V této knize, jak již název napovídá, se stanete svědky posledních devíti dnů Mii Hayesové, které neřekne nikdo jinak než Rabbit. Před čtyřmi lety ji zjistili rakovinu prsa, o které sice přišla, ale rakovinu porazila. Nyní je však bez obou prs, rakovina se jí dostala do jater a do kostí a ona tráví své poslední dny v hospicu obklopená svou milující rodinou.

Přestože se celý příběh točí kolem umírající Rabbit, ona sama se vypravěčem stane jen málokdy. Kniha je rozdělena do devíti větších kapitol, ve kterých je popsán vždy jeden den, ty mají ještě další podkapitoly a v těch se často mění pohled postav. A právě charaktery tvoří tu nejlepší část této knihy.

Rabbitina matka Molly je silná bojovnice s prořízlou pusou, která se ničeho nezalekne, Mollyin manžel Jack je na druhou stranu pravý gentleman a milující otec a manžel. Ti dva spolu kromě Rabbit mají ještě další dvě děti – svéráznou Grace a Daveyho, který i přes svůj věk zdánlivě nedospěl. Další neméně důležitou postavou v Rabbitině životě je její ztřeštěná přítelkyně Marjorie a jediný muž, kterému Rabbit kdy odevzdala srdce, její dětská láska Johnny Fay. Chybět samozřejmě nesmí ani Rabbitina dvanáctiletá dcera Juliet, která musela kvůli matčině nemoci dospět až příliš rychle.

Přestože má kniha kolem 450 stran, děj je vlastně úplně jednoduchý. Rabbit leží v hospici
a její přátelé a rodina ji chodí navštěvovat. Rabbit má dobré i špatné dny a nejvíce času tráví vzpomínáním. Na své dětství a dospívání, ale hlavně na Johnnyho – jediného muže, kterého kdy skutečně milovala a který zemřel v mladém věku na roztroušenou sklerózu.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz