Konec 10. série The Walking Dead (Živí mrtví) se pomalu blíží. Do finále nám zbývaly pouhé tři epizody. Včera bylo však ohlášeno, že 10. řada skončí neplánovaně dříve z důvodu šíření nemoci COVID-19 v USA. Kdy se závěrečného dílu dočkáme a jaké další odklady pandemie způsobila?

Premiéra finální 16. epizody 10. série se přesouvá z důvodu šíření nemoci COVID-19 v USA. Přesto, že je finální epizoda již dotočená, stále se na ní pracuje. Výkonný producent, částečný režisér a umělecký maskér Greg Nicotero upřesnil, že komplikace se netýkají natáčení, nýbrž post-produkce, která zahrnuje práci s vizuálními efekty a zvukem. Dále uvedl, že tyto činnosti se dělají většinou tři týdny před premiérou dané epizody, což v tuto chvíli není možné.

O finále 10. série však nepřijdeme. Greg Nicotero uklidňuje, že přesto, že jsme teď z této novinky zklamaní, z finální epizody rozhodně zklamaní nebudeme. A kdy se jí tedy dočkáme? Televizní stanice AMC oznámila, že se epizoda pouze odkládá a premiéru bude mít později v tomto roce. Dočkat bychom se jí měli formou speciální epizody.

10. řada tak skončí výjimečně 15 epizodami 5. 4. 2020. Bohužel se nejedná o jedinou smutnou zprávu ze světa The Walking Dead. Z důvodu šíření koronaviru se pozastavila i produkce 6. řady sesterského seriálu Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce).

Změny se týkají i třetího seriálu The Walking Dead: World Beyond. Seriál měl mít premiéru po konci 10. řady The Walking Dead, tedy 12. 4. 2020. Bohužel změny se dotkly i tohoto projektu a premiéra byla odložena na později v roce 2020.

A jako poslední projekt, kterého se pandemie dotkla, jsou připravované filmy o Ricku Grimesovi. Natáčení prvního z nich mělo začít někdy v tomto roce. Vzhledem k aktuální situaci je však velmi nejasné, kdy přesně se začne natáčet.

V moři značně negativních zpráv plave však i jedna pozitivní. Tou je krátké video, kde se představitel Ricka Grimese (Andrew Lincoln) loučí s představitelkou Michonne (Danai Gurira). Obdobné video natočil Andrew i po smrti Carla pro Chandlera Riggse.

-reklama-
Podělte se o svůj názor: