Mnoho fanoušků ranilo, když v loňském roce televizní stanice FOX oznámila, že seriál Gotham s pátou řadou skončí. Tuto nemilou zprávu nikdo nečekal, pravděpodobně ani sami tvůrci. Gotham v průběhu pěti let budoval krásné zázemí pro budoucího temného rytíře. Naneštěstí proběhly radikální změny a Gotham byl zrušen. Seriál sice další řadu nedostane, nicméně my se můžeme těšit alespoň na finální epizodu, která se představuje v první ukázce. 

Pátá a poslední řada seriálu Gotham má pouze 12 epizod, ve kterých především sledujeme, jak se obyvatelé Gothamu, včetně padouchů, vypořádávají s problémy, které Jeremiah natropil ve finále 4. série. 12. epizoda 5. série nás však zanese přibližně o deset let do budoucnosti a ukáže nám, jak si město s největší kriminalitou vede.

Co časový skok přinese? Spoustu, ale spoustu změn! Tou největší a zároveň trochu smutnou změnou, je fakt, že už neuvidíme dosavadní představitelku Seliny Kyle, Camren Bicondovu, nýbrž její novou, o deset let starší, verzi, kterou ztvární půvabná Lili Simmons.

V první traileru můžeme vidět staré známé tváře, jako např. Oswalda Cobblepota alias Tučňáka, o kterého se opět postará talentovaný Robin Lord Taylor, nebo jeho kumpána Edwarda Nygmu alias Hádankáře, kterého opět ztvární mladý gentleman Cory Michael Smith. Těšit se samozřejmě můžeme také na Jima Gordona, Harveyho Bullocka, Barbaru Kean, Alfreda Pennywortha, Lee Thompkins/Gordon a mnoho dalších.

Dalším velkým překvapením epizody bude návrat jednoho z největších padouchů vůbec, respektive jeho znovuzrození. Mám na mysli pochopitelně Jokera! Toho jsme doteď mohli vídat jako Jeremiaha Valesku. Nyní se však zdá, že se dočkáme plnohodnotného Jokera. V roli Jokera se opět objeví legenda Gothamu – Cameron Monaghan.

Třešničkou na dortu není nikdo jiný, než očekávaný temný strážce Gothamu, přesněji řečeno Batman! Synopse pro finální díl říká, že se Bruce Wayne vrátí po deseti letech do Gothamu kvůli otevření nové Wayne Tower, kterou spolu se Selinou zničil v 11. epizodě. V traileru můžeme slyšet hlas dosavadního představitele Bruce Waynea, Davida Mazouze.

Zdali se však bude pod maskou temného rytíře skrývat rovněž David Mazouz, to zatím nevíme. Vzhledem k přeobsazení Seliny Kyle alias Catwoman, je však pravděpodobné, že starší verzi Bruce Waynea ztvární rovněž někdo jiný.

Těšíte se na finální epizodu Gothamu? Co říkáte na pátou a poslední řadu? Mrzí vás, že seriál končí? Nezapomeňte, že finální epizoda Gothamu startuje již tento čtvrtek, tedy 25. 4. 2019! 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz