13. epizoda 10. série seriálu The Walking Dead (Živí mrtví) s názvem „What We Become“ bude poslední epizodou, kde uvidíme postavu Michonne. Jakým způsobem nás opustí, či proč ze seriálu chce její představitelka odejít, na to vše se podíváme v několika málo řádcích níže. Zároveň se ohlédneme zpět na dlouhou cestu, kterou Michonne od své první epizody v seriálu ušla.

Michonne se poprvé objevila ve finále 2. série v epizodě „Beside the Dying Fire,“ kde zachránila Andreu. Zatímco ve druhé řadě vystupovala Michonne sotva pár vteřin (herečka, co ztvárnila Michonne ve druhé řadě, nebyla její současná představitelka Danai Gurira), od třetí řady působí jako jedna z hlavních postav.

S charakterem Michonne se váže několik zajímavostí. Například slova výkonného producenta druhé a třetí řady, který řekl, že postavám Michonne a Guvernéra bylo velmi obtížné najít toho správného představitele.

Sám autor komiksové předlohy se k tomuto vyjádřil slovy:

„Viděli jsme mnoho talentovaných lidí, kteří byli opravdu úžasní, ale my čekali na tu jiskru, na moment, kdy se všichni shodneme, budeme nadšení, ale hlavně uvidíme potenciál této smyšlené postavy v nějaké reálné osobě, a tou osobou se stala právě Danai Gurira. Sotva vešla, tak nás všechny odzbrojila. Měla ideální vzezření, zkušenost z jeviště a byla fyzicky zdatná, což bylo pro tu roli perfektní.“

Ve třetí řadě nám je Michonne představena podobně, jak v komiksové předloze. Moc toho o sobě neřekne a v očích skupiny působí velmi nejistě. Časem si však svými skutky získá ve skupině místo a ostatní, včetně Ricka, ji začnou brát jako člena rodiny.

Jak zmiňuje i otec světa živých a mrtvých, tak postava Michonne má specifický vzhled, který její postavu dělá tak originální. Jednou z nejtypičtějších věcí pro tuto postavu je katana. Michonne v obou verzích, jak v komiksu, tak v seriálu, připustila, že meč našla až po vypuknutí apokalypsy a většinu kousků se s ním naučila až za pochodu.

Představitelka seriálové Michonne, Danai Gurira, prozradila, že během natáčení měla lekce šermování s profesionálním instruktorem. Herečce také pomohlo sledování samurajských filmů.

„Pracovala jsem se šermířem, který je zároveň i kaskadérem,“ vysvětlila herečka. „Trénink je velmi intenzivní. Trénovali jsme většinu času.“

S každou další sérií se postava Michonne čím dál tím víc „odhalovala“. Zpočátku mrzutá, tajemná a svérázná dáma, se pomalu, ale jistě, začala stávat přátelskou, milou, přesto stále drsnou, členkou skupiny. První větší vývoj jsme mohli zaznamenat, když zemřela její kamarádka Andrea.

Dále se postava Michonne vybarvila v druhé polovině 4. série, kdy po pádu věznice narazila na Ricka s Carlem a společně pak cestovali do Terminusu, kde doufali, že se setkají s ostatními. Michonne se po cestě sblížila jak s Rickem, tak s jeho synem Carlem. Jejich vztah se stal ještě silnějším poté, co je napadla skupina Joea.

5. série nám ukázala, že Michonne naši skupinu nehodlá jen tak opustit. Naopak projevila zájem o to se usadit a ukončit tak jejich neustálé cestování doprovázané všudypřítomnou smrtí. Její sen se nakonec splní a na scénu přichází Alexandrie. Funkční a dobře vybavená komunita, která má ale jeden velký háček – lidé uvnitř netuší, jaký je okolní svět za hradbami.

To jim Rickova skupina náležitě, leč za cenu poměrně velkých ztrát, ukáže. Zlomový bod pro Michonne pak přichází v polovině 6. série, kde se intimně sblíží s Rickem a mezi nimi tak vznikne silné milostné pouto. V komiksu se stala Rickovou partnerkou Andrea.

Jejich vztah pokračuje napříč sériemi. Rick je do Michonne zamilovaný, stejně tak jako ona do něj. Málo kdo by řekl, že je to ta samá Michonne, kterou jsme mohli vidět na začátku 3. série. První pohled na „novou“ Michonne může však klamat. Přesto, že opakovaně pověsila katanu na hřebík, vždy se ukáže, že tuhle část života nelze jen tak zapomenout a musí se s ní naučit žít.

Michonne tak dojde k jakémusi smíření jejích dvou tváří. Stane se z ní drsňačka a milující žena v jednom. Velmi s ní zamává smrt Rickova syna, Carla, která přišla nečekaně a rychle. Sám Carl před smrtí popsal jejich vztah „jako nejlepší přátelství,“ což Michonne dožene k slzám a jeho slova opětuje.

Její pozice ve skupině se delší dobu neměnila. Stále byla po Rickově boku a podporovala jeho rozhodnutí. Po Rickově nečekaném zmizení v polovině 9. série je však velmi zdrcená a opět se uzavírá do sebe. Tentokrát však není sama. Nosí v sobě totiž Rickova potomka.

O tom, jak se Michonne vyrovnává se ztrátou svého milovaného a jaké bylo její těhotenství, to nám přiblížila 14. epizoda 9. série s názvem „Scars,“ kde jsme zjistili nejen, co se stalo Michonne a proč je zase tak odtažitá vůči novým lidem, ale také kde přišla ke stejné jizvě jako Daryl Dixon.

Poslední tři díly první poloviny a celá druhá polovina 9. série nám ukazují svět po Rickově zmizení. Svět, ve kterém naši hrdinové vybudovali funkční systém, který zatím velmi prosperuje. Michonne coby vedoucí bezpečnosti v Alexandrii je po zkušenosti z druhého těhotenství obezřetnější, co se přijímání nových lidí týče.

Navenek je naše oblíbená Michonne přísná, ale pokud přijde na výchovu dětí, je z ní zase ta milá máma. To můžeme vidět i na jejím vztahu s nevlastní dcerou Judith, kterou po Rickově zmizení vychovává.

Co se týče 10. série, je postava Michonne spíše upozaděna. V první polovině jsme její postavu mohli vidět poměrně často, to se však změnilo v jejím finále. Od 8. epizody jsme Michonne neviděli. Poprvé od té doby (a naposledy) ji uvidíme v nastávající 13. epizodě.

Pokračování na další straně…

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz