Jako dětský herec byl Haley Joel Osment (32) velmi populární a až do svých 15 let neměl o role nouzi. Na střední škole přišla pauza, na kterou se mu však po studiích na univerzitě v New Yorku podařilo navázat a dnes se opět věnuje herectví. Jak se Osment změnil a co dnes dělá, se dočtete v našem článku.

Narodil se 10. dubna 1988 v Los Angeles v Kalifornii, jeho otec je herec a matka učitelka. Svou hereckou kariéru začal v reklamách a poté získal malou roli po boku Toma Hankse ve filmu Forrest Gump. Dále se objevil také v seriálech Walker, Texas Ranger či Murphy Brown. Role ve filmech Šestý smysl a AI: Umělá inteligence mu přinesly spoustu ocenění a učinily z něj celosvětovou dětskou hereckou hvězdu.

Haley Joel Osment jako sedmnáctiletý mladík, FOTO: Profimedia

V jeho 18 letech se dostal do problémů se zákonem, když způsobil automobilovou nehodu pod vlivem alkoholu. Zaplatil pokutu 1500 dolarů, musel strávit 60 hodin na protialkoholním léčení a také navštěvovat setkání anonymních alkoholiků. Samozřejmě přišel také o řidičské oprávnění. Pro mladého herce to byla natolik ostudná zkušenost, že se dal dohromady a vykročil zpět na správnou cestu.

Osment strávil několik dalších let jako dabér pro televizní seriály a videohry. Debutoval také v divadle na Broadwayi a v roce 2011 úspěšně absolvoval školu umění NYU Tisch. Poté se vrátil k herectví, na velkou roli však dlouho čekal. Objevoval se spíše v epizodních rolích v televizních seriálech a filmech. V poslední době je však na obrazovkách stále častěji a mohli jsme jej vidět například v seriálech Akta X, Teachers, Future Man, The Boys nebo Co děláme v temnotách. Zahrál si také ve filmech Zlo s lidskou tváří, The Devil Has a Name a Bad Therapy.

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz