Máme tady další článek, tentokrát o Darylovi. Jak jsem se zmínil v minulém článku, píšu o postavách ze seriálu The Walking Dead (Živí mrtví). K čemu to vlastně je? Dělám to proto, že chci lidem, co sledují TWD přiblížit onu konkrétní postavu, v tomto případě Daryla.

Daryl Dixon je pouze seriálová postava, v komiksové verzi není on, ani jeho bratr. V seriálu se vyskytuje od první série, kde se spolu se svým bratrem Merlem přidali ke skupině u Atlanty.

bd6

Původně měli v plánu skupinu okrást o zásoby, zbraně atd. Za daných okolností se jejich plán změnil, protože se objevil strážník Rick Grimes, který připoutal Merla na střeše domu, kde ho později byli nuceni nechat.

Když se tuhle zprávu dozvěděl Daryl, chtěl se hned pro bratra vrátit. Nakonec Rick souhlasil a spolu s dalšími členy skupiny se vydali zachránit Merla. Jenže místo Merla našli jenom jeho pravou ruku.

I přesto všechno, co se stalo v Atlantě a v DC, zůstal Daryl pořád s Rickovou skupinou. V druhé sérii se Daryl ukázal jako pravý muž, když se vydal hledat Sofii (ztracenou dceru Carol) úplně sám. Při hledání toho zažil opravdu hodně, spadl z koně a skutálel se ze skály do jezera, kde se mu zabodl jeden z jeho šípů do těla. Daryl si šíp sám vytáhl a ránu si obvázal. Během toho všeho stihl zabít dva chodce. Když se zraněný Daryl vracel zpět na farmu (kde byla Rickova skupina), byl postřelen Andreou, která si ho spletla s chodcem.

bd6

Nakonec se z toho všeho Daryl dostal, ale jeho hledání bylo u konce potom, co Shane otevřel stodolu, ze které vyšla mrtvá Sofie. Později farmu napadlo stádo chodců, Daryl zachránil Carol a odvezl ji na dálnici, kde se později sešla celá Rickova skupina. Ve 2. sérii se Daryl s Carol hodně sblížili a to trvá až do teď.

bd6

Ve 3. sérii se Daryl stal přítelem Ricka. Také našel svého bratra Merla, který pracoval pro Guvernéra. Daryl opět zachránil Carol a dokonce i malou Judith, která se narodila. Později byl jeho bratr Merle zabit Guvernérem a po přeměně ho našel Daryl, který mu zabodl nůž do hlavy.

bd6

Poté, co Rickova skupina odrazila útok Guvernéra, Daryl pomáhal převážet přeživší z Woodbury. Ve 4. sérii Daryl jezdil na výpravy s lidmi z vězení. Na výpravách byl Daryl jeden z nejužitečnějších, protože snad jako jediný z Rickovy skupiny umí stopovat a výborně lovit.

Po druhém Guvernérově útoku na věznici Daryl utekl s Beth. V druhé polovině 4. série se s Beth hodně sblížili, nejvíce jsme si toho mohli všimnout v 12. díle s názvem Still.

bd6

Když byla Beth unesena, Daryl se ji zoufale snažil najít. Daryl celou noc běžel za autem, které Beth odvezlo. Naneštěstí potkal skupinu 7 sedmi mužů, kterou vedl Joe. Joe řekl, že už pár dní hledají chlápka, který zabil jeho přítele. Daryl se nejprve ke skupině nechtěl přidat, ale Joe řekl, že buď to půjde s nimi, nebo ho zabije a vezme si jeho kuši.

bd6

Daryl nějakou dobu cestoval se skupinou. Joe měl ve skupině zvláštní pravidla, tyto pravidla se skládaly z jednoho slova Claimed (Zamluveno), nebylo na tom nic těžkého na pochopení. Daryl si na pravidla rychle zvykl, i když měl neshody s jedním členem s Lenem. Len o Darylovi prohlásil, že je to lhář a že mu ukradl půlku králíka, kterého mimochodem ulovil Daryl. Joe ovšem věděl, že Len je lhář, a tak ho se zbytkem skupiny nejprve skopali a potom zabili.

bd6

V posledním díle 4. série Joe a jeho skupina našla chlápka, kterého hledala. Ten muž byl Rick, když to Daryl zjistil, tak řekl, že jsou to dobří lidé a pokud chtějí krev, ať si ji vezmou od něj. Joe řekl, že Daryl lže a že to nejsou dobří lidé, začala rvačka Daryl se pral s Billym a Harleyem. Potom co Rick zabil Joa, Michonne střelila Harleye do hlavy a Daryl rozdupal hlavu Billymu. Druhý den ráno Rick řekl Darylovi „Jsi můj bratr“ a od té doby je Daryl (bratrem) nejlepším přítelem Ricka.

bd6

Když Daryl a Rick dorazili do Terminusu, kde údajně mělo být útočiště pro všechny lidi, co přijdou z venku. Místo toho našli cizí lidi, kteří nosí věci jejich přátel. Rick okamžitě poznal, že něco není v pořádku a vytáhl zbraň. Po krátké přestřelce a pobíhaní po Terminusu se zastavili u vagonu s názvem „A“. Pojednou postupně začali chodit dovnitř, tak jak Gareth, vůdce Terminusu, řekl. Uvnitř vagonu byl zbytek Rickovy skupiny.

V 5. sérii se Daryl snaží zachránit Beth, která je v nemocnici v Atlantě. Po dlouhém pátráni v Atlantě potkají Noaha, který jim řekne většinu o nemocnici, kde drží Beth. Spolu s Rickem a pár členy jeho skupiny se vydají Beth zachránit. Nakonec Beth zemře a Daryl zabije Dawn, policistku, která zabila Beth.

bd6

V druhé polovině 5. série se Daryl snaží vzpamatovat z toho, co se stalo s Beth. V 10. díle zachránil celou Rickovu skupinu a to tím, že je zavedl do stodoly, kde přečkali silnou bouřku. Druhý den skupina narazí na Aarona, který je později zavede do komunity zvané Alexandrie. Daryl zpočátku do komunity nezapadá, všichni ostatní si rychle zvykli na starý způsob života. Daryl je ale radši venku mezi chodci, kde se cítí bezpečněji, než uvnitř Alexandrie. Později mu Aaron předloží návrh, jestli by s ním nemohl chodit ven a nabírat nové lidi do Alexandrie. Daryl, který je venku jako doma nemůže odmítnout, obzvlášť potom co mu Aaron ukáže, motorku na které by jezdil. Nakonec Daryl s Aaronem vyrazí hledat nové lidi do komunity.

bd6

V posledním díle 5. série Daryl a Aaron narazí na chodce, kteří mají na čele W. Později spolu s Aaronem, padnou do pasti, kterou nastražili stejní lidé jako ti, co vyřezávají chodcům na čelo W. Daryla a Aarona zachrání Morgan, kterého později zavedou do Alexandrie.

A tím to se dostáváme na konec článku. Pokud se vám článek líbil, nezapomeňte ho ohodnotit a napsat váš názor dolů do komentářů.

Taky hlasujte v anketě, o kom byste chtěli další článek.

Článek pro vás připravil: Walter

[fbcomments]
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz