Máme tady další článek. Předem chci říct, že píšu o Michonne proto, že jsem zatím psal o samých mužských postavách. Takže, článek je o Michonne. V tomto článku se dozvíte zajímavé věci o Michonne a něco málo o herečce, která se jmenuje Danai Gurira.

bd6

Michonne se v seriálu vyskytuje od konce druhé série. I když si na konci druhé série zahrála jen asi 2 minutovou scénu (bavíme se o Michonne, ne o herečce, která v tu dobu ještě ani nevěděla, že bude někoho v TWD hrát :-)), bylo jasné, že tahle postava bude pořádně „BADASS“. Více jsme Michonne mohli vidět v 3. sérii, kde cestovala spolu s Andreou.

Co dělá Michonne tak BADASS ? Na to je jednoduchá odpověď. Je to její katana. Ve 3. sérii jsme mohli vidět, jak Michonne za sebou tahá dva chodce, kteří neměli ruce a čelisti. Pro ty, kteří nepostřehli, proč to vlastně dělala, bylo to proto, že pach jejich mrtvol je maskoval před ostatními chodci.

Později Michonne a Andrea narazily na Guvernéra, který je zavezl do města zvaného Woodbury. Andrea si ve městě zvykla poměrně rychle. Tohle ovšem neplatilo u Michonne, která proti městu pořád něco měla. Nakonec se ukázalo, že všechno co Michonne říkala, byla pravda.

bd6

Guvernér nebyl takový, jak se zdál na první pohled. Byl to vrah, kterého Michonne odhalila.

Michonne nakonec Woodbury opustila. Guvernér ji však nenechal být ani potom. Poslal za ní několik mužů, aby ji našli a zabili. Michonne se ale podařilo uprchnout. Po cestě narazila na Glenna a Maggie, které zrovna unesl Merle. Michonne slyšela, jak mluvili o věznici. Rozhodla se, že zkusí štěstí tam. Vzala sunar, který tam zbyl po Glennovi a Maggie a šla k věznici.

Když dorazila k věznici, Rick ji pustil dovnitř jen proto, že měla sunar pro jeho dceru Judith. Michonne jim řekla všechno o Woodbury, Guvernérovi, o tom jak Merle unesl Glenna a Maggie. Později se Rick a pár členů jeho skupiny rozhodlo vydat do Woodbury a zachránit Glenna s Maggie.

bd6

Ve Woodbury se Michonne poprala s Guvernérem, protože zabila jeho „mrtvou“ dceru Penny. Michonne při rvačce Guvernérovi vypíchla pravé oko.

Po tom všem se chtěl Guvernér pomstít Michonne ještě víc. Tím, co Michonne udělala ve Woodbury si nepomohla ani u lidí ve věznici, kde ji neměli taky moc rádi. Tohle se nakonec změnilo ve 12. epizodě, kde se spřátelila s Carlem. Nakonec Rickova skupina Michonne přijala mezi své, a tak to je až do teď. Na konci 3. série pokousali Andreu a Michonne s ní zůstala až do konce.

bd6

Ve 4. sérii Michonne hledá Guvernéra a jeho kumpány, kteří s ním utekli. Jezdí na koni a na svých výpravách hledá věci např. pro Carla a Ricka. Jeden večer chodci převrhnou plot, naštěstí je Rick a Carl zabijí a Michonne druhý den spolu s Hershelem odváží mrtvé. Když je spalují, narazí na Guvernéra, který Michonne omráčí úderem do hlavy. Guvernér se k věznici vrátí s tankem a rukojmími, tedy s Michonne a Hershelem.

Po rozmluvě s Rickem Guvernér nakonec Hershelovi usekne hlavu a zaútočí na věznici. Michonne se podaří utéct a zabít Guvernéra, ale věznice je ztracená a ostatní se rozběhli všemi směry. Když se Michonne rozhodne odejít, narazí na Hershelovu hlavu, kterou probodne katanou. Mezitím Michonne vzpomíná na svého přítele a jeho kamaráda, jak hlídali jejího syna a nezvládli to.

Později najde Ricka a Carla, se kterými cestuje až do komunity zvané Terminus. Na cestě narazili na spoustu nebezpečí. Když konečně dorazili do Terminusu zjistili, že je tam čeká další mnohem větší nebezpečí, než doposud.

bd6

V 5. sérii se snaží dostat z Terminusu, když se jim to při velké přestřelce povede, skupina narazí na Carol, která jim pomohla se z Terminusu dostat. Později skupina cestuje, společně narazí na kostel, kde potkají Otce Gabriela a jeho temnou minulost.

Poté, co v nemocnici v Atlantě zemře Beth se skupina vydává do Noahovy staré komunity. Když tam dorazí, zjistí, že jsou všichni mrtví a komunita je zničená. K tomu všemu tam pokousají Tyreese. Michonne mu usekne ruku, do které byl kousnut, ale i přesto nakonec zemře. V dalších dílech skupina opět cestuje, tentokrát do Washingtonu. Po cestě jim dochází voda a jídlo. Michonne se snaží pomoct Sashe, která těžce nese ztrátu bratra a snaží se bolest vylít na chodcích.

Nakonec skupina narazí na Aarona, který je zavede do Alexandrie, kde skupina stráví zbytek 5. série. Michonne byla v Alexandrii udělena nabídka, aby se stala policistkou jako Rick. Michonne nejprve pověsí katanu na hřebík, ale i přesto váhá, jestli se policistkou stane, na rozdíl od Ricka, který své místo přijal hned. Po událostech, co se staly na konci dílu Try se Michonne stane policistkou.

V posledním díle se řeší, co se stane s Rickem. Michonne se Ricka zastává jako většina lidí z jeho skupiny. Nakonec vše vyvrcholí, když na poradu přijde Pete s katanou a podřízne hrdlo Regovi, který na místě zemře. Na úplném konci dílu jde Michonne opět pověsit katanu na hřebík, ale nakonec to neudělá a katanu si nechá u sebe.

bd6

A teď něco málo o herečce, která ztvárnila Michonne. Herečka se jmenuje Danai Jekesai Gurira, narodila se 14. února roku 1978 v málem městě Grinnell ve Spojených státech. Danai má sestru a dva bratry. V herecké kariéře se věnuje převážně hraní v seriálech.

Danai získala ocenění za psaní, ale i herectví např. za vedlejší roli ve filmu The Visitor (Nezvaný host). Dále si zahrála ve filmu Město duchů, Vem si mou duši, Tři zahrady za domem a Georgova matka – kde si zahrála hlavní postavu Adenike Balogun.

Danai je křesťanka. Je také spoluzakladatelkou organizace zaměřené na zachování uměleckého vzdělání v Zimbabwe.

bd6

Tohle je o Michonne a Danaie všechno. Doufám, že jste se dozvěděli něco nového. Pokud se vám článek líbil, nezapomeňte ho ohodnotit dole v komentáři, nebo nahoře hvězdičkami a taky hlasujte v anketě, o kom byste chtěli další článek.

Článek pro vás připravil: Walter

[fbcomments]
-reklama-