Máme tady další článek, tentokrát o hlavní postavě, Rickovi. Rick je velmi důležitou častí děje, který se odehrává v seriálu The Walking Dead. Je to vůdce skupiny, která cestuje z Atlanty. Rick je mojí oblíbenou postavou, takže čekejte trochu delší článek. (Článek může pro některé obsahovat spoilery!)

bd6

Rick Grimes, jak už jsem zmínil, velmi důležitá postava pro děj TWD. Když se řekne, Rick Grimes většina se vybaví colt 44 magnum, který Rick nosí od prvního dílu. U Ricka jako jednoho z mála můžeme pozorovat vývoj charakteru, od hodného poldy až po BADASS Ricka.

V seriálu se vyskytuje od prvního dílu, kde ho zachránil Morgan Jones se svým synem Duanem. Zachránili ho proto, že Rick nevěděl co se děje. V období kdy „zombie“ apokalypsa vypukla, ležel Rick v nemocnici. Rick je z počátku velký dobrák, vždycky hledal způsob jak se vyhnout krve prolití. Jenže tohle se postupem času změní. V 1. sérii když unesli Glenna a chtěli za něj všechny zbraně z Rickovi tašky, tak se Rick musel rozhodnout, zda jim vydá všechny zbraně a zachrání Glenna, nebo je prostě postřílí. V té chvíli Rick zvolil tu druhou možnost a to, že vezmou zbraně a všechny je postřílí, naštěstí se do konfliktu připletla stará paní a díky tomu všechno dopadlo dobře, Glenn byl zachráněn a Rick dal skupině necelou půlku zbraní.

Další vývoj Rickova charakteru jsme mohli vidět ve druhé sérii, kde se potýkal s nemilou věcí. Když Rickova skupina zastavila na dálnici, napadlo je „stádo“ chodců, kteří zahnali Sophii (dceru Carol) do lesa. Rick se jí vydal na pomoc, ale i přesto, že jí dal instrukce, jak se vrátit zpátky na dálnici, ztratila se. Mezitím vším stresem okolo Sophie se Rick musel soustředit na Shana, který mu neustále říkal, že Sophia je už dávno mrtvá, že by hledaní měli nechat atd. V dalších dílech Sophii urputně hledali, ale marně, našli ji až v díle s názvem Stodola, kde vyšla jako poslední chodec z Hershelovi Stodoly. Ricka tahle událost velmi poznamenala.

bd6

[fbcomments]

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz