Na začátku nového školního roku dorazilo do našich kin druhé pokračování hororového snímku To. Pokračování navazuje na první díl a opět vychází z knižní předlohy, která je z pera Stephena Kinga. Povedlo se To Kapitola 2? Stojí snímek za návštěvu kina? Na to vše se podíváme v naší recenzi níže.

Jak zmiňuji již v úvodu, tak To Kapitola 2 vychází opět z knižní předlohy od Stephena Kinga. Ačkoli si tvůrce snímku svůj filmový svět To lehce upravil, můžeme zde vidět mnoho odkazů na knižní předlohu. Dobrým příkladem je toho např. hned úvodní scéna druhého dílu, ve které vidíme první oběť klauna Pennywise, která je inspirovaná psanou předlohou.

Úvodní scéna krásně nabudí atmosféru a diváka vtáhne do děje. Hned poté začíná téměř tříhodinová jízda (165 min), během které vidíme, jak se To opět vrátilo do městečka Derry, což znamená, že se musí vrátit i parta Smolařů, která před lety učinila slib.

Zápletka a výprava filmu

Film má necelé tři hodiny, což je celkem pochopitelné, vzhledem k rozsahu knihy. O něco horší je však fakt, jak scénáristé s tímto časem naložili. Zpočátku je totiž výprava filmu velmi uspěchaná, především tedy shledání původní party Smolářů, které proběhne podobně, jako tomu bylo v knižní předloze.

Ze začátku tedy nedostáváme moc prostoru na to, abychom poznali životy našich oblíbených hrdinů takové, jaké jsou po 27 letech. Jakmile se přesuneme zpět do Derry, výprava se opět změní a je o něco více vyváženější. Dostaneme několik flashbacků na léto 1989, které jsou ve většině případů spojeny i s přítomností.

FOTO: reprofoto YouTube

Po úvodní scéně film kmitá poměrně rychle a divák se opravdu nenudí. Menší výtku bych měl pouze k finální bojové scéně, která je dle mého názoru poněkud zdlouhavá a neupoutá tolik divákovu pozornost. Během finální bitky se však dočkáme několika velmi humorných a také velmi emotivních scén, které jsou pro příběh filmu velmi důležité.

Herecké obsazení a postavy

Nutno zmínit, že herecké obsazení druhého dílu je opravdu výborné. U některých postav se člověk nestačí divit, jak jsou si podobné se svou mladší verzí. Jmenovitě např. Bill Hader coby Richie Tozier, James Ransone coby Eddie Kaspbrak nebo Andy Bean jako Stanley Uris.

FOTO: reprofoto YouTube

Chemie mezi jednotlivými postavami nevymizela a přesto, že ve filmu uběhlo dlouhých 27 let, stále vidíme, jak si parta Smolařů rozumí. Herecké výkony jsou na velmi dobré úrovni, a to jak u mladých, tak u starších herců. Bohužel, navzdory délce filmu, se zapomene na některé nedořešené resty a konec u některých hrdinů působí poněkud křečovitě a stroze.

Pokračování na další straně… 

-reklama-
1
2
HODNOCENÍ
Zápletka a výprava filmu
Herecké obsazení a výkony
Hudba
Vizuální stránka
Atmosféra
Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Pravidelný návštěvník NDB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.