Pohádka, ve které se dřevorubec Ondra vydá do světa, aby se naučil bát, se na našich obrazovkách objevuje pravidelně několikrát do roka. Od její premiéry uběhlo již dlouhých 32 let. Krásnou zakletou princeznu si zahrála slovenská herečka Zuzana Skopálová (54). Jak se změnila a zda se dál věnuje herectví, se dočtete v našem článku.

Slovenská televizní a divadelní herečka Zuzana Skopálová se narodila 21. února 1966 v Bratislavě. S herectvím začínala od dětství. Její první filmová role přišla, když jí bylo 14 let, ve snímku Pomsta mŕtvych rýb. Ve slovenských pohádkách se objevila v rolích hned několika princezen.

Českému divákovi se zapsala do povědomí pohádkou Nebojsa, kde si zahrála krásnou zakletou princeznu, kterou Ján Kroner ml. vysvobodí. Poslední film, ve kterém se objevila, byl Zlatohláska z roku 1994. Jako seriálová herečka byla ale aktivní i nadále, naposledy jsme ji mohli vidět v roce 2018 v epizodních rolích seriálů Sestričky, Inspektor Max a Vlci. Nedávno však změnila povolání a místo herectví se věnuje své nové práci v bance.

Věnuje se také dabingu. I přesto byl ale její hlas ve slovenské verzi pohádky Nebojsa předabován Zdenou Studénkovou.

Je podruhé vdaná a má dvě dcery. Z prvního manželství je to Zuzana a z druhého Rebecca. S manželem žijí v domku v malé vesnici na kraji Bratislavy.

Ďakujem vám moji milí za krásne priania, spravili ste mi môj sviatok krajším😘,som šťastná, že mám priateľov a blízkych,…

Posted by Zuzana Skopalova on Saturday, February 22, 2020

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz