S mladou šesticí kamarádů z newyorského Manhattanu se na našich obrazovkách v seriálu Přátelé setkáváme pravidelně již 26 let. Poslední epizoda dnes již kultovního sitcomu byla odvysílaná 6. května 2004, i po šestnácti letech však tuzemské televizní stanice vysílají Přátele v reprízách stále dokola. Pojďte se podívat, jak se za ta léta změnili představitelé hlavních hrdinů.

Matthew Perry (Chandler) – 51 let

Matthew Perry se po ukončení natáčení Přátel herecky činil. Objevil se například v seriálech Studio 60 (2006-2007), Dobrá manželka (2012-2013) či Správná dvojka (2015-2017). Prosadil se také u filmu, objevil se například ve snímcích Můj soused zabiják 2 (2004), Zmatená duše (2007) nebo Znovu 17 (2009). V roce 2018 herec skončil v nemocnici a musel kvůli prasklému střevu podstoupit operaci. Na jeho zdraví se podepsaly dlouholeté problémy s drogami a alkoholem. Dnes se z toho snaží dostat, avšak již více než tři roky se neobjevil před kamerou a žádné nabídky se bohužel nehrnou.

Matt LeBlanc (Joey) – 53 let

Matt LeBlanc se sice herecky nikdy neprosadil ve filmech, v seriálech se však objevuje pravidelně dodnes. Po ukončení Přátel si střihl roli Joeyho ve volném pokračování s názvem Joey (2004-2006). Seriál ale nedokázal navázat na úspěch Přátel a nakonec byl po dvou sériích zrušen. Poté získal roli v seriálu Epizody (2011-2017) a od roku 2016 v sitcomu Man with a Plan, kde účinkuje dodnes. Matt LeBlanc je původně vyučený jako tesař a po herecké kariéře v mládí netoužil. To hlavní, co jej jako herce dříve zajímalo, byla výplatní páska, která mu dávala jistotu, že se dokáže postarat o svou rodinu.

Jennifer Aniston (Rachel) – 51 let

Jennifer Aniston se po konci Přátel prosadila také u filmu, hlavně v komediálních rolích. Zahrála si například ve snímcích Marley a já (2008), Šéfové na zabití (2011), Millerovi na tripu (2013), Pařba o Vánocích (2016) nebo Knedlíček (2018). V loňském roce si zahrála po boku Adama Sandlera ve filmu Vražda na jachtě a také se objevila v seriálu The morning show. Jejím prvním manželem byl v letech 2000 až 2005 Brad Pitt a v roce 2015 se provdala za amerického filmového producenta Justina Therouxe. Vztah vydržel však pouhé tři roky. Kromě herectví se věnuje také charitě a podpoře různých neziskových organizací.

View this post on Instagram

Hi from the girls across the hall 👋🏼

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) on

Courteney Cox (Monica) – 56 let

Courteney Cox se prosadila jak ve filmech, tak i v seriálech. Seriál Město žen (2009-2015) byl její nejvýznamnější televizní rolí po Přátelích. Objevila se také ve filmech Trestná lavice (2005) nebo Vřískot 4 (2011). Naposledy ji diváci mohli vidět letos v malé epizodní roli v komediálním seriálu Taková moderní rodinka, aktuálně nepracuje na žádném novém projektu. Má dospívající dceru Coco s bývalým manželem Davidem Arquettem a žije s Johnnym McDaidem, s nímž se od roku 2013 po vzoru Rachel a Rosse stále rozchází a dává znovu dohromady. Herečka se velmi aktivně věnuje podpoře několika organizací, od začátku letošního roku se například angažuje v podpoře lidí s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS).

David Schwimmer (Ross) – 53 let

David Schwimmer si nesl nálepku Rosse Gellera i dál po ukončení Přátel. Nikdo si jej neuměl představit v jiné roli a nabídky práce se zrovna nehrnuly. Pořádně se znovu prosadil až v roce 2016 v seriálu American Crime Story, do té doby se věnoval spíše dabování animovaných postav. V témže roce získal také roli v seriálu Feed the Beast a od roku 2018 je stálým hercem v sitcomu Will & Grace. Letos v únoru se objevil v hlavní roli komediálního seriálu Intelligence. Zkoušel se prosadit také jako režisér, to mu však nevyšlo.

Lisa Kudrow (Phoebe) – 57 let

Lisa Kudrow si po Přátelích zahrála v řadě filmů, například v P.S. Miluji Tě (2007), Čekání na zázrak (2009), Sousedi (2014) nebo Dívka ve vlaku (2016). V loňském roce ji diváci mohli vidět ve filmech Srážka s láskou a Šprtky to chtěj taky. Aktuálně účinkuje v seriálech Na pohodu (2020) a Jednotky vesmírného nasazení (2020). Jako Phoebe hrála v Přátelích na kytaru a skládala vlastní písničky, které zpívala hostům v kavárně Central Perk. Ve skutečnosti však herečka hru na kytaru nesnášela.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz