Americká herečka Selma Blair, která se proslavila rolemi ve filmech Velmi nebezpečné známosti, Pravá blondýnka nebo třeba Hellboy již přes dva roky bojuje s roztroušenou sklerózou, která jí znemožňuje nejen práci, ale také větší zapojení se do společenského dění.

Selma Blair se narodila 23. června 1972 ve městě Southfield v Michiganu. Začínala menšími rolemi v reklamách a televizních seriálech, do hledáčku producentů se však zapsala díky filmu Brownovo Requiem z roku 1998. Zlom v kariéře však nastal až o rok později díky roli Zoe Bean v sitcomu Zoe, Duncan, Jack and Jane a také díky jejímu ztvárnění Cecile Caldwell ve filmu Velmi nebezpečné známosti. Poté si zahrála například ve filmech Pravá blondýnka (2001), Prostě sexy (2002), Hellboy (2004), Mlha (2005), Rovnice smrti (2007), Chuť lásky (2007) nebo Hellboy 2: Zlatá armáda (2008).

Herečka ztvárnila také několik seriálových postav. Objevila se například v roli Kim v americkém remaku seriálu Kath & Kim (2008–2009), dále po boku Charlieho Sheena jako Kate Wales v seriálu Anger Management (2012–2014) či v roli Kris Jenner v seriálu American Crime Story (2016).

V srpnu 2018 herečka rozesmutněla své fanoušky přiznáním, že trpí roztroušenou sklerózou. Její veřejné přiznání na Instagramu přineslo velkou vlnu podpory od fanoušků. Herečka uvedla, že symptomy nemoci na sobě pozorovala již několik let před diagnózou, tento verdikt od lékařů však nečekala. Fotka níže je z jejího nejhoršího období z počátku nemoci.

Naposledy se Selma Blair před kamerou objevila v roce 2019 ve sci-fi seriálu Jiný život a ve filmu After: Polibek. V loňském roce také vyšel horor A Dark Foe, kde si zahrála Dr. Doris Baxter. Všechny projekty stihla natočit v době, kdy ještě byla při síle. I přes své zdravotní potíže se snaží stále naplno věnovat svému synovi Arthurovi, i když je to pro ni stále obtížnější. V posledních týdnech se jí síla vrací, věříme, že ji brzy opět uvidíme před kamerou. Fotografie níže je z Vánoc a herečka na ní vypadá velmi dobře.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz