Po prvních zvěstech, že bývalý scénárista Strážců Galaxie od Marvelu, James Gunn, je v jednání pro přestup k DC. Nyní je však potvrzeno, že Gunn bude minimálně psát scénář pro „Suicide Squad 2“ a co je zajímavější, že pracuje na „úplně novém pojetí“ série.

„Můžeme oficiálně potvrdit, že máme nového člena rodiny DC,“ oznámili Warner Bros. „Gunn je připraven přinést do Suicide Squad čerstvý vítr poté, co byl první film napsán a režírován Davidem Ayerem.“

Vzhledem k tomu, že tato zpráva byla zmíněna pouze v rozhovoru, namísto toho, aby byla pečlivě formulována v tiskovém prohlášení, je tu možnost, že Gunnův „čerstvý vítr“ je jen slovním obratem. Je však velmi nepravděpodobné, že by scénárista (a pravděpodobně i režisér) jako Gunn byl přiváděn k DC bez příslibu, že by mohl dát Suicide Squad svůj vlastní rukopis, takže vše nasvědčuje tomu, že se dočkáme restartu.

První díl Warner Bros. docela vydělal, ale u kritiků nebyl přijat dobře, navíc se přidal k problémům s propojováním filmů, kterým DCEU čelí s potenciální ztrátou Batmana i Supermana. Vzhledem k tolika filmům s Jokerem, které jsou již v produkci, včetně alespoň jednoho, který, jak se zdá, se odehrává v úplně jiném vesmíru, se Warner Bros. snaží, aby se co nejrychleji udělalo v DCEU vesmíru něco, co všechny spojí. S tolika investicemi do Jokera (a Harley Quinn) se zdá, že úplně nová podoba Suicide Squad je docela nepravděpodobná – zvláště od té doby, co Margot Robbie již plně pracuje na „Birds of Prey“.

Na druhou stranu, přinést k filmu Gunna, aby se pokračovalo ve stejné sestavě, nebude budit pocit, že se jedná o „čerstvý vítr“. Ponechání některých (Robbie Margot? Will Smith?) a vykopnutí ostatních bude působit divně. Ponechání všech a přepsání jejich postav bude velmi obtížné a nepředstavitelné. Nebylo by nakonec lepší, aby Gunn napsal a řídil úplně jiný projekt v DCEU? No snad Warner Bros. vědí, co dělají.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz