Nejspíš každý člověk má nějaký svůj oblíbený seriál, jehož nových epizod se vždy nemůže dočkat a když dokouká nejnovější sérii, tak je smutný z toho, že musí čekat bůhví kolik měsíců na nějaké pokračování. Jenže občas se stane, že se ten daný seriál ani pokračování nedočká a věrným fanouškům nezbývá nic jiného, než jen přemýšlet nad tím, jak příběh jejich oblíbených postav skončí. Tady je pár příkladů takových seriálů. 

1. Jmenuju se Earl (2005-2009)

Zdroj: NBC

Earl Hickey, bývalý zločinec, podvodník a výtržník, se snaží obrátit svůj život k lepšímu, když se dozví o existenci karmy. Vytvoří si seznam všech špatných věcí, které kdy udělal, a jednu po druhé se je snaží napravit. A podaří se mu zlepšit svůj život? Jak Earlův příběh dopadne? To se nikdy nedozvíme, protože se stanice NBC rozhodla zcela nečekaně ukončit vysílání tohoto seriálu po čtvrté sérii. Avšak tvůrci seriálu měli vymyšlený perfektní konec, ve kterém by se ukázalo, že Earl inspiroval nespočet lidí k tomu, aby si vytvořili svůj vlastní seznam, a on si tak uvědomí, že svými skutky udělal svět lepším.

2. Firefly (2002-2003)

Zdroj: Fox

Firefly byl sci-fi seriál o posádce vesmírné lodi jménem Serenity, jejíž kapitánem byl jistý Malcolm Reynolds. Avšak to je nepodstatné, protože tenhle seriál byl zrušen už po prvních 14-ti epizodách a nikdo ani pořádně neví proč. A vzhledem k tomu, že se divákům vážně líbil a dokonce i od kritiků získával velmi pozitivní hodnocení, tak je to vskutku záhada.

3. Machři a šprti (1999-2000)

Zdroj: NBC

A máme tady další seriál, který byl přerušen dřív, než se vůbec stihl rozjet. Machři a šprti, anglicky Freaks and Geeks, měl totiž odvysíláno „pouhých“ 18 epizod, když stanice NBC řekla STOP. Což je opravdu škoda, protože tento seriál měl skutečný potenciál a mohl se z něj dost možná i stát jeden z nejikoničtějších sitcomů všech dob.

4. Mrtví jako já (2003-2004)

Zdroj: Showtime Networks

Mladá dívka, kterou zabilo záchodové prkénko spadlé z vesmírné stanice, je pověřena prací smrtky. No nezní to jako zábava? Inu, podle stanice Showtime ani moc ne, když po dvou sériích seriál ukončili z toho důvodu, že došlo ke „značnému poklesu kvality“ a také byli přesvědčeni o tom, že se to rozhodně nezlepší. Takže místo toho, aby tomu dali ještě šanci, tak se to zkrátka rozhodli předčasně ukončit a problém byl vyřešen. Škoda.

5. Daredevil (2015-2018)

Zdroj: Netflix

Když došlo pár měsíců zpátky ke zrušení fanoušky milovaného Daredevila (a všech ostatních Marvel seriálů na Netflixu), tak toho byl plný internet a lidé z toho rozhodně radost neměli. Ale ani se není čemu divit, protože Daredevil byl jedním z nejlepších seriálů, které kdy Netflix vypustil do světa. Ale můžeme být aspoň rádi, že konec třetí série funguje celkem pěkně jako zakončení celého příběhu Matta Murdocka a jeho přátel.

Také stojí za zmínku: Luke Cage (2016-2018), Jessica Jones (2015-2018), The Punisher (2017-2019), Řekni, kdo tě zabil (2007-2008), Heroes (2006-2010), Terra Nova (2011), Jericho (2006)