Televize Prima od pátku 21. května znovu vysílá oblíbenou detektivku Komisař Rex. Specialista na hledání stop, německý ovčák Rex, se stává nerozlučným parťákem policejního komisaře Mosera. Poprvé se Komisař Rex objevil na obrazovkách v roce 1994 a od té doby se v seriálu se vystřídalo několik partnerů slavného psího „vyšetřovatele“, toho prvního si zahrál rakouský herec Tobias Moretti. Čemu se dnes věnuje?

Tobias Moretti se narodil 11. července 1959 v rakouském Gries am Brenner. Jeho matka byla Italka a právě po ní převzal příjmení Moretti, jeho rodné jméno bylo Tobias Bloéb. Má tři bratry, jeden z nich se rovněž živí herectvím. Po maturitě začal studovat hudební skladatelství na vídeňské Universität für Musik und darstellende Kunst, ale rychle přešel na herectví. Herec tedy perfektně ovládá hru na klavír, klarinet, kytaru, akordeon a mnoho dalších hudebních nástrojů. Než se vydal na hereckou dráhu, živil se nějakou dobu také jako řidič kamionu.

Před kamerou se poprvé objevil v roce 1987, ale velkou roli získal až v roce 1994 v seriálu Komisař Rex. Včetně pilotního filmu k seriálu se objevil celkově ve 45 epizodách. Tato role mu přinesla 5 ocenění a velkou popularitu, pomohla mu také k dobrému hereckému startu. Ze seriálu odešel v roce 1997 a nahradil jej Gedeon Burkhard. Herec se tehdy chtěl věnovat své rodině a koníčkům.

Embed from Getty Images

Po Rexovi se objevil například ve filmech Věčná píseň (1997), Stíny (1999), Mumie smrti (2000), Julius Caesar (2002), Muž bez paměti (2006), Ostrov pokladů (2007) nebo Violetta (2011). V poslední době jej diváci mohli vidět například ve filmech Gangy Berlína (2016), Peklo – Inferno (2017), A Hidden Life (2019), Deutschstunde (2019) a Gipsy Queen (2019) nebo v seriálu Zaprodaní bance (2018).

V loňském roce se objevil v česko-německém historickém filmu Louis van Beethoven, kde ztvárnil nezapomenutelného hudebního skladatele. Věnuje se také divadlu. Ve volném čase si vychutnává jízdu na koni, horolezectví, lyžování, jízdu na motorce a bojová umění.

Vlastní farmu nedaleko Innsbrucku, kde chová dobytek na maso a vyrábí bio potraviny. Od roku 1997 je jeho manželkou hobojistka Julia Moretti, se kterou má dvě dcery a jednoho syna. Jejich nejstarší dcera Antonia Moretti je také herečkou. Na to, že letos v létě oslaví dvaašedesát, rozhodně nevypadá.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR