Pohádková fantasy Nekonečný příběh, kterou režíroval Wolfgang Petersen na motivy knihy ze 70. let, oslavila 6. dubna již 36 let od své premiéry. Film vypráví příběh malého chlapce Bastiena, kterému se v antikvariátu dostane do rukou kouzelná knížka, při jejímž čtení se stane součástí Nekonečného příběhu. Zde se v kůži Átreje (Noah Hathaway) setká také s dětskou císařovnou (Tami Stronach). Jak se herci po 36 letech změnili a co dnes dělají?

Noah Hathaway (49)

Noah Hathaway se narodil 13. listopadu 1971 a nejvíce se proslavil právě rolí Átreje v Nekonečném příběhu (1984). Ještě předtím si však zahrál v původním televizním seriálu Battlestar Galactica z roku 1978. Od malička se sice objevoval před kamerou, ale jeho primárním koníčkem byl sport. Byl závodním plavcem a provozoval a vyučoval street dance.

V dospělosti se začal věnovat bojovým sportům. Je držitelem černého pásu v bojových stylech Tang Soo Do a Shotokan. Také se živil jako tatér, dokonce potvrdil, že po něm klienti pravidelně požadovali tetování amuletu AURYN, který nosila jeho postava ve filmu Nekonečný příběh.

Po své životní roli v Nekonečném příběhu se objevil ještě v několika menších rolích ve filmech Skřítek (1986), Casebusters  (1986), To Die, to Sleep (1994), Sushi girl (2012) a naposledy v roce 2016 ve snímku The Chair.

Dnes se živí jako prodavač motocyklů a herectví definitivně pověsil na hřebík. Je rozvedený a má dvě děti.

Tami Stronach (48)

Tami Stronach je izraelsko-americká tanečnice, choreografka a bývalá dětská herečka, která se narodila 31. července 1972 v Íránu. Její rodiče byli antropologové, otec pochází ze Skotska a matka z Izraele. V roce 1981 se s rodiči a sestrou přestěhovala do Kalifornie. Tam se začala učit tanec a drží se jej celý život.

Na základní škole působila v San Franciscu v divadle, kde si ji v roce 1984 vyhlédl režisér filmu Nekonečný příběh a obsadil ji jako dětskou císařovnu pohádkové říše Fantázie. Další role však i na naléhání rodičů, kteří ji nechtěli vystavovat tlaku médií, nepřidala a věnovala se nadále jen tanci.

V roce 2000 založila vlastní taneční společnost, se kterou vystupovala po celém světě. K filmu se vrátila až nedávno ve snímku Ultra Low (2018). I nadále ji však převážně živí tanec, který také vyučuje na univerzitě v New Yorku, kde žije s manželem a dcerou Mayou (ročník 2011 – na fotografii níže).

Návrat k filmu dnes již neplánuje, na svou roli v Nekonečném příběhu však vždy ráda vzpomíná a je na ni velmi hrdá.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR