Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

Clark (Chevy Chase), jeho žena Ellen (Beverly D’Angelo) a děti Rusty a Audrey zažijí po cestě do Valley Worldu tolik prekérních situací a trapasů, že by to každý dávno otočil a jel raději domů. Clark Griwsold je ale přesvědčen, že se nic neděje a vše je, jak má být a jede dál. Snímek Bláznivá dovolená z roku 1983 je divácky oblíbený již téměř 40 let. Mezitím co Clarka a Ellen hráli vždy stejní herci, v rolích Rustyho a Audrey se objevil před kamerou pokaždé někdo jiný. V Bláznivé dovolené si je zahráli Anthony Michael Hall a Dana Barron. Co dnes tito dva dětští herci dělají a jak se změnili, se dozvíte v našem článku.

V roce 1983 ztvárnil Rustyho Griswolda americký herec Anthony Michael Hall, který v dubnu oslavil 54. Jako herec začínal malými rolemi v reklamních spotech, první hereckou příležitost u filmu dostal jako jedenáctiletý a zlomový okamžik v jeho kariéře dětského herce nastal, když se jako čtrnáctiletý objevil ve filmu Příležitost pro šest a o rok později v již zmíněné roly Russela v Bláznivé dovolené. Jeho filmografie čítá desítky filmových i seriálových rolí, ale pihovatého kluka byste v něm po tolika letech již stěží poznali. I když jste nějaký snímek, ve kterém hraje, v posledních letech viděli, jistě jste netušili, že se jedná právě o prvního představitele Rustyho Griswolda. Tak jako spousta mladých hvězd i on neunesl slávu a dostihl jej démon alkohol, kterému jeden čas velmi holdoval. Nakonec se i bez odborné pomoci z toho dostal. Je kmotrem syna Roberta Downeyho Jr. Mezi jeho poslední seriálový počin patří Goldbergovi a co se týká filmového obsazení, v loňském roce měly premiéru snímky Cottonwood a Halloween zabíjí.

Embed from Getty Images

Americká herečka Dana Barron oslavila pouhých 8 dnů po svém „filmovém bratrovi“ 56. narozeniny. Také začínala hrát nejprve v reklamách a ve čtrnácti získala svoji první filmovou roli ve snímku On ví, že jsi sama. Zde se objevila po boku Toma Hankse, pro kterého to byl také první filmový počin. Jako herečka se uplatňovala i nadále, ale kromě její Audrey se jednalo vždy o menší vedlejší role. Hereckou kariéru ukončila v roce snímkem Snow Bride, aby se mohla naplno věnovat svému synovi Taylorovi, kterého má ze vztahu s režisérem Michaelem Vickermanem. Po šestileté pauze se ale nechala zlákat k epizodní roli v seriálu Goldbergovi, kde si opět po letech zahrála po boku Anthonyho M. Halla a epizoda nese příznačný název „Dovolená“.

Embed from Getty Images

Netradiční rodinku si můžete v komedii Bláznivá dovolená připomenout již dnes od 18:10 na Nova Cinema a o den později od 11:20.

Zdroje: csfd.cz, wikipedia.org

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA